На жіночому чемпіонаті Європи з футболу 2025 рекордно багато тренерок-жінок.

Владислав Мельник

2 Липня, 2025

Відкрився жіночий чемпіонат Європи з футболу 2025 року, який уже встановив новий рекорд за кількістю жінок-тренерок: наразі на чолі семи національних команд перебувають представниці жіночої статі, повідомляє агентство Reuters.

Турнір стартував у середу, 2 липня, і до групового етапу увійшли 16 збірних, які змагатимуться за вісім квитків до наступної стадії — плейоф.

Офіційним транслятором жіночого чемпіонату Європи-2025 є «Суспільне спорт». Переглянути матчі в режимі онлайн можна на платформах Суспільного Спорту та регіональних каналах, що входять до його мережі.

Серед шістнадцяти збірних жіночих команд семеро очолюють жінки — це 43,75% від усіх головних тренерів. Для порівняння, на попередніх двох чемпіонатах Європи, які відбулися у 2017 і 2022 роках, цей показник становив 37,5%.

Список головних тренерок, які працюють на жіночому Євро-2025, виглядає так:

1. Норвегія — Хемма Грейнджер
2. Швейцарія — Піа Сундхаге
3. Бельгія — Елізабет Гуннарсдоттір
4. Іспанія — Монтсеррат Томе
5. Польща — Ніна Паталон
6. Вельс — Ріан Вілкінсон
7. Англія — Заріна Вігман

До цього переліку входить Піа Сундхаге, яка раніше привела жіночу збірну США до золотих нагород Олімпійських ігор у 2008 та 2012 роках. Також серед досвідчених тренерок — Заріна Вігман, дворазова чемпіонка Європи у ролі головного тренера, яка здобувала трофей із Нідерландами у 2017 році та з Англією у 2022 році.

Для чотирьох наставниць цей чемпіонат Європи стане дебютним турніром у статусі головних тренерок національних команд. У їхньому числі:

– Елізабет Гуннарсдоттір (Бельгія)
– Ніна Паталон (Польща)
– Хемма Грейнджер (Норвегія)
– Ріан Вілкінсон (Вельс)

Інші тренерки вже мають досвід участі у великих міжнародних змаганнях.

З 2023 року чинних чемпіонок світу з Іспанії очолює Монтсеррат Томе, яка раніше виступала в якості гравчині «Барселони» та змінила на посаді Хорхе Вільду.

У масштабах усіх видів спорту у категорії тренерок жіночий баскетбол лідирує з показником 50%. Далі за популярністю йдуть футбол з 33% та хокей із 16%. Найнижчі показники спостерігаються у легкій атлетиці (13%), жіночому регбі-7 (8%) і жіночому гольфі (6%), про що повідомляє агентство Reuters.

Автор

  • Владислав Мельник

    Колишній спортсмен, тепер — спортивний оглядач. Стежить за подіями в українському та світовому спорті.
    Гасло: «Мій спорт — ваші емоції».

різне

Залишити коментар