Російські десантники на Соледарському напрямку продовжують безуспішні спроби штурмувати позиції українських бійців. Після однієї хвилі нападу моментально накочується наступна. Щоб не допустити ворога до укріплень піхоти, починають діяти пілоти безпілотних літальних апаратів та важка артилерія. Втім і сама артилерія стала вразливою ціллю, адже окупанти відстежують розрахунки гармашів і завдають прицільних ударів.
Про ці події розповідає кореспондент ТСН Руслан Ярмолюк.
Одним із героїв сюжету є колишній кондуктор тролейбусу з Чернігова, який уже чотири роки перебуває на передовій. У місті залишилися його дружина та діти. У густій зелені, щоб уникнути ворожих поглядів дронів, бійці ховають свою самохідну артилерійську установку, яку назвали «Наталка».
Позивний «Доцент» належить історику за фахом, який працював учителем праці в школі, а зараз виконує обов’язки заряджаючого самохідної артилерійської установки на війні.
«В основному — це піхота штурмова. Ми відбиваємо атаки, противник намагається скористатись поганими погодними умовами. Зранку вони наступають на мотоциклах, пішки, різними машинами», — розповідає «Доцент».
На Соледарському напрямку російські десантники пересуваються пішки та на мотоциклах, намагаючись прорвати позиції українських захисників. У екіпажі «Наталки» воюють чоловіки віком від 20 до 45 років. Наймолодшим із них є командир гармати, який, поки його ровесники насолоджуються мирним життям, тримає небо над їхніми головами.
Практично всі бійці екіпажу мають вищу освіту, вони підписали контракт на службу і мають бойовий досвід, здобутий у операціях Об’єднаних сил (АТО й ООС). За роки війни вони стали втомленими, але не зломленими. За словами «Доцентa», якби військових у піхоті частіше змінювали, це підвищило б мотивацію до бойових дій і знизило б кількість самовільних залишень частини.
Військовий із позивним «Історик» зауважує про сприйняття війни мирним населенням:
- «Зараз значна частина населення не розуміє, що таке війна. Можливо, вже звикли. Є відчуття, що деякі люди думають ніби ця війна — це більше наша потреба».
Нагадаємо, що на YouTube-каналі ТСН можна переглянути наступне відео:
ТСН 18:00 Новини 4 липня. Переговори з Трампом! СТРАХІТТЯ у Києві | ОБМІН НАЖИВО.
Війна в Україні / © ТСН
Історик / © ТСН