,

Зустріч НАТО: Росія завдала удару по Києву перед ключовим самітом в Анкарі

Written By: author avatar Христина Левченко
author avatar Христина Левченко
Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

7 Липня, 2026

Кривавий удар по Києву перед самітом НАТО: Росія завдала ракетних ударів, загинуло 27 людей

Перед самітом НАТО у Туреччині Україна зазнала однієї з найбільших ракетних атак за останні місяці. У результаті обстрілів столиці загинули щонайменше 27 людей, серед них – мирні жителі, а ще десятки отримали поранення. Президент України Володимир Зеленський відразу звернувся з закликом посилити систему протиповітряної оборони.

Подробиці масштабної атаки

За даними української влади, внаслідок ракетного удару загинули 19 людей безпосередньо в Києві і ще вісім — у Київській області. Росія застосувала балістичні ракети та ударні безпілотники, які влучили у житлові квартали міста.

Найбільших руйнувань зазнав Подільський район столиці — там рятувальники евакуювали мешканців, включно з дітьми, із верхніх поверхів зруйнованих будинків. Під завалами одного з будинків загинула родина, а на вулицях міста палали автомобілі.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що пошкодження і руйнування зафіксовані мінімум у чотирьох районах столиці.

Символізм атаки: навмисний час вибору

Президент Володимир Зеленський звернув увагу на те, що цей обстріл сталося одразу після Дня незалежності США і напередодні важливого саміту НАТО в Анкарі.

«Це типово для Путіна: після Дня незалежності Америки і перед найважливішим форумом у Анкарі», — підкреслив він.

Чому Україна не збила ракети?

Представники Повітряних сил повідомили, що Росія одночасно запустила понад 350 безпілотників і 66 ракет по всій Україні, зосередивши основний удар на Києві. Втім, жодну з балістичних ракет українська протиповітряна оборона не змогла збити.

За словами Зеленського, головною причиною стало недостатнє постачання ракет-перехоплювачів від союзників.

  • Він наголосив на необхідності ухвалення рішень під час саміту НАТО щодо посилення ППО України.
  • Закликав світову спільноту не зволікати з постачаннями захисного озброєння.
  • Заявив, що поки ракети Patriot чекають на складах союзників, Росія продовжує бомбардування цивільних об’єктів.

Війна в центрі уваги на саміті НАТО

Очікується, що під час саміту в Туреччині темою номер один стане війна Росії проти України. Зеленський планує провести зустріч із президентом США Дональдом Трампом, з яким нещодавно вже говорив телефоном.

Тим часом у МЗС Росії повідомили, що Трамп провів майже півторагодинну телефонну розмову з Володимиром Путіним, пропонуючи свою допомогу у припиненні конфлікту.

Реакція європейських лідерів

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила на терміновій потребі посилення української протиповітряної оборони. Вона підкреслила, що це питання буде на порядку денному саміту НАТО в Анкарі.

Поки що Росія звітує про удари по військових та енергетичних об’єктах в Україні, трактуючи ці дії як відповідь на удари українських сил по території РФ. Українська сторона, своєю чергою, повідомляє про ураження найбільшого нафтопереробного заводу Росії, розташованого за 2500 км від кордону.

Останні новини про саміт НАТО

Президент України приїжджає на саміт з упевненістю в позиції своєї країни. За інформацією Bloomberg, Зеленський відкладає підписання угоди про спільне виробництво дронів зі США, що свідчить про зміцнення його позиції.

Водночас CNN повідомляє, що Дональд Трамп прибуває на саміт у не найкращому настрої. Американські посадовці зізнаються, що не впевнені в гладкому проведенні зустрічі в Анкарі.

Що ще варто знати

Як події розгортатимуться далі – стане відомо найближчими днями. Проте вже зараз очевидно, що головними темами світового порядку залишаються безпека, підтримка України та глобальна стабільність.

author avatar
Христина Левченко
Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне