Німецький військовий мандрівник у Запорізькій області — Суспільне Запоріжжя

Олена Ткач

21 Липня, 2025

Пауль (ім’я змінено на прохання самого героя) – військовий турист із Німеччини, якому 62 роки. Він працює позаштатним консультантом у міжнародних компаніях. Пауль відвідав Україну, зокрема Запорізьку область, щоб на власні очі побачити наслідки війни, масштаби руйнувань і згодом розповісти про це світовій спільноті.

Військовий турист поділився своїми враженнями від прифронтових територій із журналістами Суспільного.

Пауль подолав понад дві тисячі кілометрів, прагнучи побачити реальність, у якій сьогодні живе Україна. Він зазначає, що з власного досвіду знає, які лиха може нести Росія:

– «Я давно знаю, що таке Росія. Служив у Німецькій армії ще за часів «холодної війни». Я виріс у той період і пам’ятаю події. Щодня дивлюся Новини про Україну й засмучуюся через втрати. Щиро думаю про українців кожного дня. Іноді відчуваю себе спустошеним».

З початку повномасштабного вторгнення Пауль підтримував українців, привозячи гуманітарну допомогу. Спершу він був у Києві, а згодом – у Запорізькій області:

– «Я привіз продукти харчування, які збирала одна з українських організацій, і долучився до цієї справи. У Києві було неспокійно, тож мені довелося робити великий об’їзд, оскільки пересуватися було важко. Після цього я вирушив до Запоріжжя».

Метою поїздки Пауля було поспілкуватись із місцевими жителями, побачити масштаби руйнувань, завданих Росією, а також потрапити на фронт:

– «Моя задача була зрозуміти, що відбувається насправді. Військові пояснювали і показували мені багато чого. Це був дуже цінний досвід. Мій друг із Запоріжжя навіть вважав, що я трохи божевільний».

Те, що Пауль побачив, перевищило всі його очікування. Його найбільше вразили не руйнування, а люди, які втратили близьких, домівки та пронизливий біль в очах:

– «Навколо було багато зруйнованого, і я відчував щире співчуття до людей. Мені їх було дуже шкода. Але водночас це надихає і додає рішучості боротися з Росією».

Він відзначає теплоту й дружелюбність українців, з якими дуже легко й приємно спілкуватися. Люди усвідомлюють економічну і інформаційну вагу міжнародних візитів:

– «Люди реагували дуже позитивно, пояснювали, що я іноземець із Німеччини. Вони підходили, брали мене за руки. Це було дуже емоційно важливо».

Крім того, Пауль прагнув побачити, як працюють українські військові безпосередньо на фронті. Для цього він придбав необхідне спорядження та пройшов серію тренінгів з військової підготовки:

– «Я побував у Малих Щербаках, Малій Токмачці та Оріхові разом із військовими. Займався розвідкою, точніше спостереженням, у складі антидронової групи, мав змогу побачити роботу залпової ракетної установки».

Окрім туристичної місії, Пауль привіз українським захисникам гуманітарну допомогу, серед якої аптечки, харчі та інше необхідне обладнання:

– «За кошти, зібрані українцями в Німеччині, ми придбали снайперський приціл, який я передав тим, хто безпосередньо передав його військовим».

За три роки повномасштабної війни Пауль відвідав Україну десять разів, більшість із них провів у прифронтових регіонах. Він зазначає:

– «Звичайно, мені було страшно, але я пройшов попередні тренінги і мав уявлення про ситуацію. Це внутрішній страх, я не можу сказати, що був дуже наляканий».

Щодо подальших планів, Пауль не збирається зупинятися. Він налаштований і надалі підтримувати Україну аж до перемоги:

– «Потрібно попрацювати, щоб назбирати грошей. Я хочу знову побачити всіх своїх друзів у Києві та Запоріжжі, привезти їм допомогу, знову відвідати фронт і допомагати українцям якнайшвидше здобути перемогу».

Підписуйтеся та слідкуйте за головними новинами Запорізької області на наших інформаційних платформах:

– Telegram
– Instagram
– Viber
– WhatsApp
– Facebook
– YouTube

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар