Норріс проти Піастрі, поразка Ред Булл, тріумфи Феррарі та Заубера

Владислав Мельник

2 Липня, 2025

Гран-прі Формули-1 в Австрії залишив яскраві спогади завдяки запеклій боротьбі між Ландо Норрісом та Оскаром Піастрі, що тривала на протязі всієї дистанції гонки. Окрім цього, цей етап ознаменувався провалом команди Red Bull, а також черговим успішним виступом команди Sauber.

Насичена боротьба Норріса та Піастрі

Це був саме той видовищний поєдинок, котрого очікували вболівальники – протистояння не лише на старті чи окремих відрізках, а цілої дистанції змагання. Вперше цього сезону два основні претенденти на чемпіонський титул, котрі мають рівні умови, взаємодіяли у жорсткій та чесній боротьбі, розкривши сильнішого пілота. Цього дня Норріс довів свою перевагу.

Після невдалого виступу в Канаді Ландо показав потужне коло в кваліфікації, а під час гонки стримував наполегливий тиск напарника. Варто зазначити, що помилок уникнути не вдалося: Норріс одного-двох разів виїжджав за межі траси, проте Піастрі також припускався неточностей, включно з моментом, коли він ледь не скоїв зіткнення з конкурентом. Лише оперативне гальмування дозволило уникнути повторення інциденту, подібного до минулорічного в Канаді.

Протягом гонки здавалося, що Піастрі тримав трохи кращий темп, але вистачало швидкості Норріса, щоб утримувати лідерство. Лише на 11-му етапі сезону ми стали свідками серйозної баталії між головними претендентами на чемпіонський титул. З урахуванням того, що попереду ще 13 гонок, можна чекати продовження цього захопливого дійства. Вже тепер зрозуміло, що конкуренти зможуть конкурувати з McLaren лише на окремих етапах, що гарантує інтригу, боротьбу і навіть дражливі зіткнення. Відрив у 15 очок не є вирішальним, а явного фаворита наразі немає. Хоча McLaren домінує, протистояння двох рівноцінних пілотів однієї команди вражає значно більше, ніж колишня монополія Red Bull і Макса Ферстаппена.

Прогрес Ferrari і амбіції про аварію

Шарль Леклер і Льюїс Хемілтон намагалися публічно применшувати значення оновлень машини, проте факти говорили самі за себе: Ferrari в Австрії посіла друге місце серед команд. Схоже, що їм допомогла спекотна погода, адже Mercedes не зміг виступити гідно ані в кваліфікації, ані в гонці. Можна уявити, як Леклер мріяв про зіткнення між Норрісом і Піастрі, щоб, у разі чого, повторити трюк, який минулого року в Австрії здійснив Джордж Расселл.

Getty Images/Global Images Ukraine

Не вийшло, проте Ferrari, Mercedes і Red Bull імовірно будуть змінюватися у лідерстві за звання “кращої команди після McLaren” від етапу до етапу до кінця сезону. Це гарантує насичену та цікаву боротьбу.

Розвиток Sauber та інші несподіванки

Швейцарська команда Sauber, яка з наступного сезону перейде до статусу Audi, третій старт підряд здобуває очки і піднімається з аутсайдерів до групи середняків. Під час етапу в Австрії Габріель Бортолето виглядав швидшим за досвідченого напарника Ніко Хюлькенберга, не лише випередивши його, а й до останніх кіл боровся за 7-ме місце з Фернандо Алонсо. Зауважимо, що іспанець є одним із менеджерів бразильця і після гонки привітав Габріеля з успіхом.

Getty Images/Global Images Ukraine

Варто відзначити, що конфігурація траси — з коротким колом та невеликою кількістю поворотів — а також той факт, що одразу чотири пілоти претендували на топ-10, зумовили появу очкових результатів не лише у Sauber.

  • Ліам Лоусон встановив найкращий у кар’єрі результат у Формулі-1, посівши 6-те місце.
  • Фернандо Алонсо зрівнявся за кількістю балів із напарником із команди Aston Martin Ленсом Строллом.

Ситуація з Red Bull: виклики та перспективи

Домашній етап для Red Bull став невдалим. Окрім того, що команда явно не мала темпу для протистояння McLaren та навіть Ferrari, на першому колі Макса Ферстаппена збив молодий італійський гонщик Андреа Кімі Антонеллі. На щастя для новачка, оскільки Макс не бореться за титул цього року, конфлікту не виникло, і пілоти розійшлися мирно. Проте Ферстаппен має пам’ятати власний досвід і помилки, допущені у віці 18 років.

Getty Images/Global Images Ukraine

Щодо Юкі Цуноди, то японський пілот вкотре провалив кваліфікацію, показавши 18-й або нижчий результат у чотирьох із п’яти останніх гран-прі. В гонці, коли здавалося, що він може потрапити до топ-10, Цунода припустився помилки, зіткнувшись із Колапінто, що призвело до штрафу.

З огляду на ситуацію, команда Red Bull, ймовірно, прийняла той факт, що нинішній сезон їм не вдасться. Враховуючи це, не передбачається замін пілотів у 2025 році. Крім того, підвищення молодого Ісака Хаджара у болід Red Bull наразі розглядається як ризик для його кар’єри, подібний до того, що трапився із Ліамом Лоусоном.

На сьогодні Red Bull не визначилася щодо подальшої долі Макса Ферстаппена після завершення поточного сезону, через що зміни в першій команді на поточний період неможливі. Не має значення, хто стане головним пілотом Red Bull у 2026 році — Ферстаппен чи, наприклад, Джордж Расселл – натомість команді потрібно нагально вирішувати питання з другим пілотом.

Автор

  • Владислав Мельник

    Колишній спортсмен, тепер — спортивний оглядач. Стежить за подіями в українському та світовому спорті.
    Гасло: «Мій спорт — ваші емоції».

різне

Залишити коментар