У грі болгарського тенісиста Григора Димитрова турніри Великого шолома останнім часом не складалися, однак на Вімблдоні-2025 він демонструє високий рівень та стабільність результатів. Болгарин, який займає 21-й рядок у світовому рейтингу, програв лише один сет на шляху до 1/8 фіналу британського мейджора.
На відміну від попередніх змагань, де він змушений був зніматися з турніру, Григор під час пресконференції зазначив, що почувається добре. Він також поділився своїми думками про вплив стану здоров’я на психологічний стан перед матчами та розповів про свій погляд на еволюцію сучасного тенісу.
Який у вас фізичний стан?
«Не хочу давати конкретну оцінку, адже ситуація може змінюватися щоденно. Не прагну заявляти, що перебуваю на певному рівні. Зараз почуваюся дуже добре, болі відсутні. Перед початком турніру я наполегливо працював. Кожен день приносить позитивні емоції. Відчуваю, що поступово відновлюю форму – і це не просто приємно, а справді надихає на майбутнє.»
Чи розмірковуєте про це, виходячи на корт?
«Звичайно. Для цього в тебе є команда, щоб бути максимально чесним із собою щодо стану тіла. Кількість обстежень – сканування, МРТ, рентген – показує, у якому стані ти перебуваєш, але зважувати, говорити про це чи ні, вирішуєш ти сам. Це дуже тонка межа. Іноді це неминуче, особливо, якщо прокидаєшся з певним дискомфортом. Проте я вже на такому етапі кар’єри, коли приймаю факт наявності певних відчуттів щодня. Живу з цим і нормально до цього ставлюся. Поки я виходжу на матч і віддаюся грі на 100%, відчуваю, що виконую свій обов’язок.»
Зміни у підготовці
«Зараз усі гравці демонструють відмінний теніс, майже рівень у всіх приблизно однаковий. Іноді долю матчу вирішують буквально кілька розіграшів. Моя підготовка відрізняється від молодих спортсменів: вона більше концентрується на фізичному та ментальному аспектах. Раніше форма на корті була менш важливою. Навіть якщо я довго не виступав, відчував, що здатен показати потрібний рівень. Зараз головне – правильно підготуватися, щоб реалізувати свою гру.»
Про одноручний бекхенд
«Як і в житті, він переживає свої підйоми та спади, це постійний процес. Коли він працює, відчуваєш ніби виграв джекпот. У найближчі роки ми, ймовірно, бачитимемо цей прийом все рідше — така тенденція. Теніс став швидшим, усі б’ють сильніше та агресивніше з обох боків. Часу на підготовку практично немає. Втім, я завжди кажу, що у цієї техніки ще є свої переваги.
Усі вважають його забутим мистецтвом, але він досі існує. Якщо вмієш грамотно з цієї сторони переходити на форхенд, можна перемагати. Так, це складніше, вимагає більшої роботи тілом, але з іншого боку має свої плюси. Все залежить від самого гравця – важливо розуміти власні сильні сторони, особливо коли йдеться про одноручний бекхенд.»
Команда: тренер чи фізпідготовка?
«Все залежить від того, на якому етапі кар’єри знаходишся. Навіть якщо тільки починаєш, треба реально оцінити, що саме є пріоритетом. І тренер, і фізична підготовка важливі. Іноді набагато корисніше провести час з тренером із фізпідготовки, ніж із тенісним наставником.
Пам’ятаю, кілька років тому я був у турі понад рік без тренера, але показував добрі результати. Я знайомий з обома сторонами процесу.
Насправді тоді мене практично нікого не супроводжувало, зараз я це усвідомлюю. Був лише фізіотерапевт – і це все. Тоді були інші умови та обставини, тож, можливо, це не найкращий приклад для наслідування. Найголовніше – гравець має чітко знати свої сильні та слабкі сторони на певному етапі кар’єри. Це найважливіше. Уся структура команди будується навколо цих аспектів. Не варто сліпо довіряти чужим порадам. Кожен мусить пройти свій шлях. Те, що спрацювало для мене, не обов’язково підходить іншому. Ось чому я завжди наголошую: дивись на свій бік сітки.»