Обговорення завершення війни слід вести без участі Путіна, – Пендзин

Христина Левченко

21 Липня, 2025

Економіст Олег Пендзин поділився своєю позицією в ефірі телеканалу Еспресо, наголосивши на особливостях перспективи завершення війни. Він зазначив, що питання припинення бойових дій нині слід обговорювати не з Володимиром Путіним, а зі Сі Цзіньпіном. На думку фахівця, основна проблема полягає у критичній економічній ситуації в Російській Федерації. Проте, маючи за союзника Китай, Росія й надалі продовжить нарощувати військове виробництво задля збереження своєї воєнної активності.

Пендзин також підкреслив, що, залишивши РФ без міжнародної підтримки, колапс її економіки станеться протягом кількох місяців, максимально — до осені.

Він детально пояснив, що для України питання збереження підтримки залишається актуальним і на перспективу 2025 року. Україна, починаючи з 2022 року, перебуває в стані війни і не може існувати без щорічної макрофінансової допомоги на рівні 40 мільярдів доларів США. Уже кілька років країна функціонує у таких умовах. Нагадаємо, що у листопаді 2023 року на пресконференції директор Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Україна фактично веде війну в борг, і це глибока правда. З 2023 по 2025 рік ситуація не змінилася, і Україна продовжує воювати, отримуючи кошти у позику. Натомість Росія почне вести війну в борг вже з 2025 року, — додав експерт.

Також Пендзин нагадав, що міністр закордонних справ Китаю публічно заявив: Пекін не може допустити поразки Москви. Коли у Росії вичерпаються ресурси для перекриття бюджетного дефіциту і Фонд національного добробуту буде повністю виснажений, Кремль буде змушений залучати кредити з Китаю.

За словами економіста, Росія розплачуватиметься за це втратою економічного суверенітету. На сьогодні китайські товари заполонили внутрішній ринок Росії, а весь сегмент товарів подвійного призначення постачається саме через Китай. Цю тенденцію підтверджує й введення Європейським Союзом обмежень у 18-му санкційному пакеті для низки китайських банків, через які Росія здійснює платежі за критично важливі комплектуючі та елементну базу.

Таким чином, поки Китай продовжує підтримувати Росію, остання зможе утримуватися у війні, і її економічна криза не перерастиме у повний колапс, — підсумував Олег Пендзин.

Варто також навести два ключові факти, що супроводжують цю ситуацію:

1. 18 липня Рада Європейського Союзу офіційно затвердила 18-й пакет санкцій проти Росії.

2. 21 липня Міністерство торгівлі Китаю заявило про намір вжити заходів у відповідь на новий санкційний пакет ЄС, який вперше включає обмеження для низки китайських банків.

Ці події свідчать про зростаюче напруження у відносинах між ЄС, Росією та Китаєм, а також ускладнення геополітичної ситуації, пов’язаної з війною в Україні.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар