Оновлення з Києва – Роман Світан повідомив про види атак Росії на Київ 10 липня 2025 — УНІАН

Христина Левченко

10 Липня, 2025

Росія може вийти на виробництво та запуск до 1000 ударних безпілотних апаратів “Шахед” на добу, повідомив військовий експерт та колишній льотчик-інструктор, полковник Збройних сил України у відставці Роман Світан.

За словами фахівця, Російська Федерація активно нарощує виробництво ударних безпілотників завдяки технічній та матеріальній підтримці Китаю. В разі досягнення максимального рівня виробництва ворог зможе щоденно запускати до тисячі дронів-ударників. Про це Світан розповів в ефірі радіостанції Radio NV.

Він наголосив, що:

– Це не іранські “Шахеди”, а російсько-китайські “Герані”, які фактично є продукцією китайського виробництва.
– Масштаб виробництва може бути суттєво збільшений.
– Оцінка кількості дронів, яку часто озвучують, слід поділити навпіл, щоб приблизно визначити кількість ударних безпілотних літальних апаратів.
– Виробництво продовжуватиметься й далі, але остаточним обмеженням стане не виробник, а можливості керування, цілевказання та запуску цих дронів.
– За підрахунками, максимальна кількість запусків ударних БПЛА може сягати близько 1000 на добу.

Одночасно Роман Світан відзначив, що для успішного знищення такої великої кількості ворожих безпілотників Україна має кардинально змінити концепцію протиповітряної оборони (ППО). Зокрема, він підкреслив необхідність:

1. Підсилити фронтальну лінію ППО, зробивши її майже непрохідною для повітряних цілей.
2. Впровадити зони охоплення ППО на глибину до 50 кілометрів, перевівши туди більшість мобільних груп (їх кількість налічує кілька тисяч).
3. Посилити ці підрозділи зенітно-ракетними комплексами малої дальності, зокрема системами типу Raven, які були передані Україні.
4. Розширити арсенал засобів знищення повітряних цілей, у тому числі через застосування дронів-перехоплювачів, що забезпечують новий рівень протидії аероцілям.
5. Використовувати також зенітні установки й кулемети для комплексного захисту.

Такий багаторівневий підхід дозволить знизити загрозу та підвищити ефективність ППО. За словами експерта, хоча дрони-перехоплювачі не можуть повністю перекрити всі загрози, вони здатні взяти на себе до 30% завдань фронтальної ППО.

У ніч на 10 липня російські окупаційні війська знову завдали масштабний масований ракетно-бомбовий удар по Україні. За інформацією Повітряних сил ЗСУ, ворог застосував 415 засобів повітряного нападу, головна частина яких була спрямована на столицю – Київ.

Реагуючи на ці події, Президент України Володимир Зеленський висловився щодо нарощування терористичних дій Росії, зазначивши, що кожної ночі ворог запускає сотні “шахедів”, проводить постійні удари та масовані атаки по українських містах. Він також наголосив на необхідності прискорити прийняття рішень з боку міжнародних партнерів щодо посилення підтримки України у протидії агресору.

Читайте також:

– Російські атаки: ключові Новини сьогодні.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар