Сьогодні у повітрі спостерігається значна концентрація шкідливих речовин.
Унаслідок нічної атаки російських окупаційних сил на Київ у ніч на 4 липня 2025 року, якість повітря в столиці значно погіршилася. Мешканцям рекомендують максимально обмежити перебування на відкритому повітрі, закрити вікна та двері у помешканнях, використовувати захисні маски та пити багато рідини.
Фахівець Київського міського центру профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я, Андрій Косінов, наголосив в ефірі телеканалу "Київ 24": «У повітрі відбувається інтенсивне забруднення, перебуває дуже велика кількість токсичних речовин».
Синоптичні служби прогнозують у другій половині дня дощі та грози. Незважаючи на потенційну токсичність опадів, дощ дозволить вивести шкідливі домішки з атмосфери, що позитивно позначиться на загальній якості повітря.
Спеціаліст зазначив, що все залежить від тривалості пожеж, адже поки горіння триває у різних місцях, забруднення буде триматися. Якщо вогнища пожеж ліквідовані, ситуація поступово покращуватиметься. Він також порадив уникати перебування біля місць займання.
Косінов рекомендує утриматися від використання кондиціонерів, оскільки більшість із них не обладнані фільтрами, які могли б захистити від проникнення у приміщення токсичних часток.
Для мінімізації шкоди експерт радить тримати вікна зачиненими та застосовувати зволожувачі повітря, які сприяють осіданню шкідливих мікрочастинок.
Ви дізнаєтеся:
- Коли очікувати покращення якості повітря
- Чи доцільно користуватися кондиціонерами
- Способи захисту від негативного впливу шкідливих домішок
Атака на Київ 4 липня – що стало відомо
У ніч на 4 липня 2025 року російські окупаційні війська завдали ракетно-дронового удару по Києву та Київській області. У місті пролунали вибухи, що спричинило виникнення масштабних пожеж.
Голова Міністерства внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що в столиці постраждали житлові будинки, об’єкти освітньої, медичної та транспортної інфраструктури. Станом на ранок зафіксовано понад 20 потерпілих, серед яких – десятирічна дівчинка.
Протягом ночі противник застосував близько 550 засобів повітряного нападу, включаючи дрони та ракети типу «Кинджал» і «Іскандер». Сили протиповітряної оборони України знищили 478 цілей.
Внаслідок удару була пошкоджена залізнична інфраструктура. «Укрзалізниця» повідомила про затримки деяких пасажирських поїздів у зв’язку з пошкодженнями.
Рекомендації щодо безпеки для населення
- Уникати перебування на вулиці без крайньої потреби
- Закривати вікна та двері у житлових приміщеннях
- Використовувати респіратори чи захисні маски
- Не вмикати кондиціонери без відповідних фільтрів
- Застосовувати зволожувачі повітря для осідання шкідливих часток
- Уникати зон поблизу осередків пожеж та займання
Фото та ілюстрації
У галереї опубліковано фотографії наслідків атаки дронів на Київщину 4 липня, зроблені Державною службою з надзвичайних ситуацій. Зображення демонструють масштаби руйнувань та пожеж.
Інші Новини:
Якщо ви виявили помилки у тексті, виділіть відповідний фрагмент і натисніть Ctrl + Enter, щоб надіслати повідомлення редакції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту "Главред".