Суспільне спорт висвітлює ключові аспекти другого поєдинку чвертьфіналу жіночого чемпіонату Європи з футболу між збірними Швеції та Англії.
На жіночому континентальному футбольному турнірі Євро-2025 із футболу триває стадія плейоф. Після того, як Італія стала першою учасницею півфіналу, на цій фазі змагань продовжують боротьбу шість національних команд: Швейцарія, Іспанія, Швеція, Німеччина, Франція та Англія.
Матчі, що визначають учасниць наступного раунду, проходять у Швейцарії з 16 по 19 липня. Кожен з них розпочинається о 22:00 за київським часом. Другий чвертьфінальний поєдинок між Швецією та Англією відбудеться у четвер, 17 липня.
Суспільне Спорт — офіційний транслятор жіночого Євро-2025. Переглядайте матчі наживо на платформах Суспільне Спорт та місцевих телеканалах.
Спортивний канал розповідає, чого варто очікувати від другого чвертьфінального протистояння між шведською збірною та чинними чемпіонками Європи – англійками.
Швеція — Англія: важлива інформація перед грою
- Англійська жіноча збірна втретє підряд пройшла до стадії плейоф. Від часу запровадження цього формату в 1997 році "левиці" завжди успішно долали груповий етап.
- Обидві команди грали у одній відбірковій групі та обмінялися нічиїми у 2024 році (1:1 та 0:0). На минулому Євро-2022 саме Англія з великим рахунком здолала шведській колектив у півфіналі — 4:0. Востаннє Швеція перемогла англійок у поєдинку за третє місце чемпіонату світу 2019 року — 2:1.
- Англійську збірну на Євро-2022 ознаменував новий рекорд, а Швеція стала першою переможницею чемпіонату в історії турніру 1984 року і відтоді тричі поступалася у фінальних поєдинках.
Як команди виступили на груповому етапі чемпіонату Євро-2025?
Шведська збірна впевнено вийшла з групи C, посівши перше місце завдяки трьом переконливим перемогам над збірними Данії (1:0), Польщі (3:0) та Німеччини (4:1). Під керівництвом головного тренера Петера Ґергардссона команда стала єдиною на турнірі, яка утримала ворота в недоторканності в двох матчах поспіль. Єдиний пропущений м’яч відзначила гравчиня Юле Бранд на початку зустрічі з німкенями.
Відмінна гра у захисті стала результатом злагодженої роботи воротарки "Гакена" Дженніфер Фальк, яка зробила дев’ять сейвів, а також захисниці "Челсі" Наталі Бйорн, що наразі має найкращий показник серед футболісток турніру за кількістю перехоплень — 26.
Значний внесок у створення гольових моментів внесла авторка двох результативних передач Йоганна Риттінг Канерід. Нападниця "Челсі" була визнана найкращою гравчинею в двох із трьох матчів своєї команди. Визначальною фігурою стала і форвардка "Арсеналу" Стіні Блакстеніус, яка нанесла 17 ударів по воротах, двічі реалізувавши їх у голи. В активі команди також ефективні дії Філіппи Анґельдаль, капітанки Косоваре Асллані та Фрідоліни Рольфо, яка повертається до оптимальної форми після травми.
Фото: AP/Alessandra Tarantino
З іншого боку, Англійська збірна вийшла до плейоф з другого місця у надскладній групі D. Команда здобула дві розгромні перемоги над Нідерландами (4:0) та Вельсом (6:1), а також зазнала поразки від Франції з рахунком 1:2.
Груповий раунд для англійок став шляхом від антирекорду до оновлення рекорду. Вперше в історії чинні володарі континентального титулу почали захист з поразки. Цей невдалий старт був пов’язаний зі скасуванням голу Алессії Руссо у грі проти Франції через мінімальний офсайд — саме цю епізод активно обговорювали після матчу. "Левиці" змогли повернути контроль у матчі лише наприкінці зустрічі, однак це не дало змоги зрівняти рахунок.
Головна тренерка англійок Саріна Віґман припинила власну безпрограшну серію на чемпіонатах Європи, однак у наступних двох матчах її команда реабілітувалася та допомогла встановити новий рекорд. Віґман, що привела до титулу не тільки Англію, а й Нідерланди у 2017 році, унікально очолює рейтинг тренерів за кількістю перемог у фінальних частинах Євро. Рахунок її звитяг у британському дусі склав вже 14 — після перемоги над збірною Вельсу.
Серед гравчинь збірної Англії рекорд встановила лідерка "Арсеналу" Алессія Руссо. Вона першою в історії чемпіонатів Європи оформила три результативні передачі в одному поєдинку — у грі проти Нідерландів. Завдяки діям Руссо, форвардка "Челсі" Лорен Джеймс зуміла відзначитися дублем, хоча і отримала під оком синець. Після матчу Лорен жартувала: «Ось чому я не забиваю головою!»
Англійська команда має широкий вибір футболісток для атаки. Відзначилися також Елла Тун, Кіра Волш, Джорджія Стенвей, Бет Мід, Лорен Гемп, а навіть резервістка Аґнес Бівер-Джонс.
Хто є фаворитами?
Хоча шведська збірна виглядала більш переконливою на груповому етапі, місце у півфіналі цілком належить здобути англійкам. Водночас очікується, що поєдинок буде надзвичайно напруженим та конкурентним, і збірна Швеції має всі шанси взяти реванш за поразку на Євро-2022.