13 липня 2025 року, 11:15
Автор: Вероніка Киреєва
Під час недавнього ракетного обстрілу Києва в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» було врятовано життя трьох пацієнтів завдяки пересадці органів від померлої дитини. Інформацію про цю подію офіційно підтвердила пресслужба медичного закладу.
Фахівцям «Охматдиту» вперше вдалося отримати згоду на посмертне донорство від батьків дівчинки, у якої нещодавно діагностували смерть головного мозку. Цей випадок став унікальним для лікарні. Донором стала чотирирічна дитина з Житомирської області, яка була госпіталізована наприкінці минулого тижня. Медики, на жаль, зафіксували смерть мозку дівчинки.
У пресслужбі медичного закладу наголосили:
– Це перший досвід, коли медики спільно з психологами пройшли складний етап разом із родиною і отримали дозвіл на донорство після смерті дитини.
– Згода батьків є героїчним вчинком, який врятував одразу три життя.
Після оформлення всієї необхідної документації лікарі «Охматдиту» у співпраці з Українським центром трансплант-координації:
1. Підібрали відповідних реципієнтів із Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.
2. Забезпечили оперативну логістику доставки органів, незважаючи на оголошення повітряної тривоги та активні ракетні обстріли.
3. Організували проведення операцій у максимально стислі терміни.
Описано також профілі пацієнтів:
– Перша реципієнтка – 16-річна дівчина з хворобою Вільсона-Коновалова, що мала найвищий рівень екстреності. Пересадка донорської печінки була її єдиною надією на життя.
– Другий пацієнт – 14-річний хлопчик, який понад сім місяців перебував на діалізі в «Охматдиті». Йому було проведено трансплантацію нирок.
У той самий час у Київському інституті серця провели пересадку серця 12-річній дівчинці, яка також мала найвищий статус екстреності.
Складність операцій полягала у тривалості: понад 13 годин тривали хірургічні втручання, а стан пацієнтів оцінювався як вкрай важкий. Незважаючи на сирени повітряної тривоги, нічні вибухи, проліт дронів і ракет, медики не припинили роботу, розуміючи, що швидкість транспортування донорських органів безпосередньо впливає на результативність операцій.
Трансплантолог «Охматдиту» Олег Годік висловив вдячність сім’ї померлої дитини за їхнє розуміння:
– Рішення батьків подарувало шанс на життя трьом дітям.
– Це перший випадок у лікарні, коли одночасно були проведені діагностика смерті мозку, вилучення органів і їх трансплантація.
Фото: пресслужба НДСЛ «Охматдит».