Північнокорейське державне інформагентство KCNA, цитуючи офіційну заяву, повідомило про позицію лідера Північної Кореї Кім Чен Ина стосовно взаємодії з Росією. Зазначається, що:
– Товариш Кім Чен Ин підтвердив відданість принципам всеосяжного стратегічного партнерства між КНДР та Російською Федерацією. Він підкреслив готовність Пхеньяна беззастережно підтримувати всі кроки, що їх здійснює російське керівництво для усунення першопричин «української кризи» (тобто війни Росії проти України, як це називають у КНДР).
– Північнокорейський очільник також акцентував увагу на тому, що обидві країни поділяють спільний підхід щодо ключових стратегічних питань, що свідчить про високий рівень взаємин між ними.
– Кім Чен Ин висловив впевненість у тому, що узгоджена дипломатична позиція двох держав, а також їх ініціативна і проактивна позиція у відповідь на мінливу міжнародну геополітичну ситуацію позитивно вплинуть на забезпечення стабільності та безпеки як у регіоні, так і у світі в цілому.
Державне інформагентство підкреслило, що лідер КНДР висловив непохитну віру в те, що російські збройні сили і народ Росії неодмінно здобудуть перемогу в «священній справі» захисту гідності та основних національних інтересів своєї країни, а також у досягненні її процвітання.
У контексті розвитку взаємодії між двома країнами необхідно звернути увагу на такі деталі:
1. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час візиту до Північної Кореї підтвердив намір продовжувати укріплення стратегічної та тактичної співпраці між Росією та КНДР.
2. Лавров наголосив на активізації узгоджених дій з Пхеньяном на міжнародній арені.
3. У ході зустрічі з північнокорейською колегою Чхве Сон Хуей, яка відбулася 12 липня, було проведено російсько-північнокорейський стратегічний діалог. Основною темою обговорення стала військова агресія Росії в Україні, а також потенційна військова та інша підтримка, яку Північна Корея готова надати Москві для підтримки її дій.
Ці події відбуваються на тлі планів КНДР щодо посилення своїх позицій, зокрема, про що свідчать наміри побудувати укріплення на кордоні з Південною Кореєю, що свідчить про подальше загострення регіональної безпеки.