Помер унаслідок ДТП найстарший у світі марафонець 114 років.

Олена Ткач

16 Липня, 2025

Поліція Індії заарештувала чоловіка, який підозрюється у тому, що втік із місця дорожньо-транспортної пригоди, у якій загинув найстаріший марафонець світу – Фауджа Сінгх.

Сінгх був знаним у всьому світі рекордсменом у категоріях марафонців різного віку, зокрема у віковій групі понад 100 років. Він розпочав бігати у 89 років і за період з 2000 по 2013 рік пробіг дев’ять повних марафонів. На 102-му році життя припинив свою професійну спортивну діяльність.

За інформацією поліції, підозрюваний, 26-річний Амрітпал Сінгх Діллон, рухався на позашляховику з великою швидкістю і збив 114-річного спортсмена, який вийшов на прогулянку після обіду. Інцидент стався, коли Фауджа Сінгх переходив дорогу. Внаслідок наїзду бігун отримав важкі травми і помер у лікарні, куди його доставили місцеві жителі.

Подія трапилася в понеділок у північному індійському штаті Пенджаб, неподалік міста Джаландхар, поруч із рідним селом спортсмена – Біас Пінд.

Поліцейські вже виявили білий позашляховик, ймовірно, керований підозрюваним. Індійські медіа, посилаючись на поліцію, повідомляють, що життя легендарного бігуна можна було б врятувати, якби кермувальник одразу ж відвіз його до медичного закладу.

### Перший марафонець віком понад сторіччя

Фауджа Сінгх встановив численні рекорди на міжнародній арені. Зокрема, у 2011 році в Торонто він став першою людиною, яка старша за 100 років, що пробігла повний марафон. Він також був учасником церемонії запалення олімпійського вогню на Іграх 2012 року в Лондоні.

Попри ці досягнення, Книга рекордів Гіннесу не визнала його офіційно найстарішим марафонцем через відсутність свідоцтва про народження, виданого у 1911 році. Водночас, британський паспорт Сінгха свідчить про дату народження 1 квітня 1911 року. Крім того, у нього зберігається вітальний лист від королеви з нагоди 100-річчя – традиційне визнання вікового ювілею для громадян Великої Британії.

У представництві Книги рекордів Гіннесу заявили, що охоче вручили б рекорд, однак за основу беруть лише офіційні документи, що підтверджують рік народження. Тренер Фауджі пояснював, що на момент його народження в Індії свідоцтва не видавалися.

Дитинство Сінгха було непростим: через слабкість ніг у своєму селі в Пенджабі його часто дражнили, адже він не міг нормально ходити до п’ятирічного віку.

«Але цей хлопець, над яким колись сміялися через фізичну слабкість, зрештою увійшов в історію», – розповідав сам спортсмен в інтерв’ю Пенджабській службі ВВС. Важливо зазначити, що він ніколи не ходив до школи та не займався спортом у дитячі роки. Сінгх працював фермером і пережив дві світові війни, а також період складного поділу Індії.

У своїй молодості він не знав навіть значення слова «марафон».

### Біг як спосіб подолати втрати

Початок бігової кар’єри Сінгха пов’язаний із глибокими особистими трагедіями. Починаючи з 1990-х років, після смерті дружини, він переїхав до Лондона, де мешкав його старший син. Під час поїздки до Індії Фауджа став свідком трагічної загибелі молодшого сина Кулдіпа в наслідок нещасного випадку.

Повернувшись до Великої Британії, він познайомився з групою пенсіонерів, які регулярно займалися бігом. Саме там Фауджа зустрів майбутнього тренера – Хармандера Сінгха, що ознаменувало початок його успішної спортивної кар’єри.

Міжнародна популярність прийшла до Сінгха у 2004 році, коли відома спортивна компанія Adidas уклала з ним контракт для участі у рекламній кампанії Impossible is Nothing, у якій також брали участь такі легендарні спортсмени, як Мухаммед Алі.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар