Прокурорка Маневицької місцевої прокуратури Волинської області Інна Маковецька задекларувала у власності своєї родини автомобілі за надзвичайно низькими цінами. Зокрема, позашляховик Volkswagen Tiguan 2022 року випуску, згідно з документами, був придбаний нею майже за 300 тисяч гривень. Ще кілька вантажних мінівенів і легковий електроавтомобіль у декларації вказані за сумами від 38 до 40 тисяч гривень.
Ці факти привернули увагу волинського медіа-ресурсу NGL. Центр журналістських розслідувань «Сила правди» звернувся до посадовиці з проханням пояснити, чому автомобілі цієї сім’ї мають настільки низьку вартість.
У березні 2025 року прокурорка Рожищенського відділу Маневицької місцевої прокуратури Волинської області Інна Маковецька подала щорічну декларацію про майно та доходи за 2024 рік. У документі зазначено, що сім’я володіє шістнадцятьма транспортними засобами.
Серед них знаходиться Volkswagen Tiguan 2022 року випуску, який прокурорка придбала влітку 2023 року. У декларації вказано, що на момент отримання права власності даний автомобіль коштував майже 293 тисячі гривень.
Водночас, на сайті оголошень з продажу автомобілів Auto.ria навіть у 2025 році ціни на Volkswagen Tiguan 2022 року починаються від 20 тисяч доларів США, що приблизно становить 840 тисяч гривень, йдеться про машини, які були у ДТП. У доброму технічному стані ціна автомобіля сягає від 28 тисяч доларів США (приблизно 1,2 мільйона гривень). Існують також варіанти, ціна яких складає до двох мільйонів гривень.
Юрист Центру протидії корупції Олексій Бойко пояснив «Силі правди», що автомобіль з такою низькою ціною має бути дуже серйозно пошкодженим:
– Нова машина такого класу коштує від 1,6 мільйона гривень.
– Якщо цей автомобіль купували у офіційного дилера, він міг бути фактично новим, однак могло трапитися, що він простояв рік на складі.
– Якщо це однорічний битий Volkswagen Tiguan, він все одно має мати певну ринкову ціну.
– У разі, коли машина була сильно затоплена або пошкоджена внаслідок пожежі, її вартість може становити близько 5 тисяч доларів.
– Таким чином, навіть уваріанті битого авто ціна навряд чи впаде нижче 10 тисяч доларів, тож викликає питання, чому її вартість у декларації така низька і чи дійсно автомобіль має такі пошкодження.
«Сила правди» звернулася до Інни Маковецької з проханням надати роз’яснення щодо умов придбання цього автомобіля за вказану у декларації суму. Прокурорка відмовилася коментувати ситуацію:
– «Всі відповіді я надала своїм керівникам, можете звернутися до них. Ніяких пояснень телефоном або іншими способами надавати не буду», — заявила вона.
При цьому вона не повідомила, кому саме з керівництва були надані пояснення. Визначити це складно, оскільки під час реформи правоохоронної системи у 2020-2021 роках замість прокуратури Волинської області було створено Волинську обласну та окружні прокуратури, а Маневицька місцева прокуратура трансформувалася в окремий відділ. З того часу сама Інна Маковецька працює поза штатом.
Крім Volkswagen Tiguan, у сім’ї прокурорки задекларовано ще 15 автомобілів. Це пояснюється, зокрема, тим, що її чоловік Богдан Маковецький займається автомобільним бізнесом. Він є власником двох фірм:
1. Приватне підприємство «Пікет-буд-транс» (Луцький район).
2. Товариство з обмеженою відповідальністю «Сапсан автотрейд» (Рівненська область), яке було засноване разом із Юрієм Панасюком і спеціалізується на торгівлі автомобілями.
Зазначено, що у власності Богдана Маковецького перебуває вісім транспортних засобів, серед яких є вантажні автомобілі. Ще шість машин належать їхній доньці Владиславі, яка зареєстрована як підприємиця.
Приклади транспортних засобів родини:
– Volkswagen ID.4 Pro 2022 року у чоловіка (вартість у декларації не вказана).
– Volkswagen Tiguan 2021 року, який у чоловіка такий самий, як у дружини, але на рік раніше випуску (ціна у декларації не зазначена).
Щодо доньки Влади, у її декларації зазначено вартість шести автомобілів:
– Volkswagen Passat 2016 року та Volkswagen Beetle 2014 року — майже по 400 тисяч гривень кожен, що відповідає ринковим цінам.
– Водночас три інших автомобілі мають задекларовану вартість, яка відрізняється від ринкової у 5–10 разів. Зокрема:
– Вантажний мінівен Dacia Dokker (2015 рік) оцінено у 39 тисяч гривень замість приблизно 300 тисяч ринкової вартості.
– Вантажний мінівен Volkswagen Caddy (2015 рік) у декларації коштує 38 тисяч гривень, тоді як ринкова ціна починається від 200 тисяч.
– Легковий електрокар Renault Zoe (2021 рік) придбаний у 2024 році за 40 тисяч гривень, хоча на ринку його ціна стартує приблизно від 10 тисяч доларів (близько 410 тисяч гривень).
Інна Маковецька проживає у селищі Підгайці Луцького району. У 2024 році вона отримала лише 56 тисяч гривень соціальних виплат. Її заощадження становлять 226 тисяч гривень — ця сума була одержана після продажу рухомого майна наприкінці 2024 року. Чоловік Богдан Маковецький та донька Владислава задекларували доходи по 8 мільйонів гривень кожен.
У сім’ї також є три житлові будинки, два нежитлові приміщення та сімнадцять земельних ділянок, більшість із яких розташована у Луцькому районі. Торік було придбано 13 земельних ділянок та будинок у селі Липини площею 391 квадратний метр, вартістю майже 8,6 мільйона гривень.
Вже у червні 2025 року Інна Маковецька стала власницею ще одного Volkswagen Tiguan, але 2017 року випуску. Ця машина, придбана за 341 тисячу гривень у товаристві з обмеженою відповідальністю «Арзетос», за словами експерта Центру протидії корупції Олексія Бойка, має правдоподібну ціну. Приблизно стільки коштує «привезений з Америки битий» автомобіль цієї марки.
Раніше «Сила правди» повідомляла, що від замовника однієї з скандальних багатоповерхівок у Луцьку намагаються стягнути майже шість мільйонів гривень.