Путін цінує війну в Україні більше, ніж добрі стосунки з Трампом.

Христина Левченко

22 Липня, 2025

Російський президент Володимир Путін, за словами експертів, напередбачав загострення відносин із США, і незважаючи на ультиматуми колишнього очільника Білого дому Дональда Трампа, продовжує розглядати війну в Україні як головний пріоритет своєї політики. Про це повідомляє The Guardian, спираючись на аналіз аналітиків і інформацію від інсайдерів із Кремля.

Аналітики відзначають, що попри розчарування Москви через погіршення відносин із Трампом, Путін ніколи не ставив збереження добрих дипломатичних зв’язків із США на перше місце. Джерела повідомляють, що російський лідер впевнений у поступальному наступі військ РФ і вірить, що опір України незабаром може бути зламаний.

Колишній високопосадовець Кремля прокоментував:

  • «Москва, безперечно, відчуває прикрість через неможливість налагодження добрих стосунків із Трампом. Проте, якими б не були сподівання Путіна щодо покращення відносин із президентом США, ці намагання завжди стояли на другому плані порівняно з його максималістичними амбіціями в Україні. Для Путіна вторгнення в Україну – це питання виживання держави».

Після повернення Трампа до Білого дому на початку року побутувала думка, що для Путіна відкривається стратегічна можливість:

  1. Підірвати єдність НАТО;
  2. Посіяти сумніви у довгостроковій підтримці Заходу щодо України.

Втім, як наголошує The Guardian, «медовий місяць», імовірно, завершився минулого тижня після публічних висловлювань Трампа, в яких він висловив розчарування відмовою Путіна погодитися на режим припинення вогню.

Увагу привертає й те, що:

  • Трамп був особливо розчарований відсутністю результатів після численних особистих контактів із Путіним, у тому числі шести телефонних розмов, що сприймалося як особиста образа для лідера із яскраво вираженою марнославністю.

Крім того, колишній кремлівський чиновник охарактеризував демонстративні авіаудари по українських містах після телефонних перемовин двох лідерів як «стратегічну помилку», вказуючи на неправильну оцінку реакції американської сторони.

Він додав:

  • «Хоча Путін не мав на меті навмисно принизити Трампа, його дії були необачними».

У той же час значна частина російських політиків та впливових блогерів сприйняли переговорні загрози Трампа як менш жорсткі, ніж очікувалося, а деякі трактують їх як фактичне надання Путіну «карт-бланшу» на 50 днів.

Інформатор із російської зовнішньополітичної еліти прокоментував:

  • «Протягом 50 днів може статися багато подій – і Путін це усвідомлює. Він вважає Трампа емоційним і схильним до впливів. Москва продовжуватиме кроки назустріч Вашингтону, не вважаючи нинішній розкол незворотним».

Окрім того, колишнє офіційне джерело в Кремлі підкреслило, що Путін «одержимий» прагненням не виглядати слабким і навряд чи послабить свої позиції під тиском погроз зі сторони Трампа.

Незважаючи на те, що серед пересічних росіян відчувається певна готовність припинити війну, для тих, хто уважно спостерігає за поведінкою Путіна, не стало несподіванкою його категорична відмова приймати пропозиції миру від США. Як наголосив колишній представник Кремля:

  • «Війна забрала життя понад 100 000 російських військових. Путін не зможе повернутися зі статусом меншого, ніж справжня перемога».

Щодо подальшого розвитку подій, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) переконані, що єдиним чинником, який змусить Путіна сісти за стіл переговорів з Україною, стане нищівна поразка Росії на полі бою. Для цього Україні потрібна значна військова підтримка від союзників, а також тривалість бойових дій упродовж кількох місяців чи сезонів.

Натомість колишній радник Трампа Джон Болтон висловив думку, що нинішній президент США більше зацікавлений не у прямій підтримці України у протистоянні російській агресії, а у своєму дистанціюванні від цієї війни як з дипломатичної, так і з військової точки зору.


За темою також можуть зацікавити інші Новини.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар