Путін не погодився на перемир’я, конфлікт триватиме і перейде в наступний рік – РНБО

Христина Левченко

2 Липня, 2025

У Раді національної безпеки та оборони України надали офіційний коментар щодо заяви президента Франції Емманюеля Макрона стосовно відмови Володимира Путіна від режиму припинення вогню, повідомляє інформагентство «Новини України – НСН».

Нагадаємо, що 1 липня відбулася телефонна розмова між французьким лідером та російським диктатором.

### Путін відмовився від припинення вогню

Президент Франції поінформував українського президента Володимира Зеленського про те, що позиція Володимира Путіна щодо військового конфлікту в Україні залишилася незмінною. Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на джерела, близькі до переговорів.

Зокрема, за словами одного з інформаторів, Макрон передав Зеленському, що російська сторона й надалі категорично відкидає ідею припинення бойових дій.

Перша за останні три роки телефонна розмова між Путіним та Макроном тривала дві години і відбулася увечері 1 липня.

У пресслужбі Єлисейського палацу повідомили, що в ході розмови французький президент наполягав на якнайшвидшому встановленні режиму припинення вогню в Україні та на початку переговорного процесу між Україною і Росією задля досягнення стабільного та довготривалого врегулювання конфлікту. Макрон також наголосив на непохитній підтримці Францією суверенітету та територіальної цілісності України.

Російські засоби масової інформації інформують, що у пресслужбі Кремля також прокоментували телефонну бесіду: за їхніми словами, Путін пояснив, що український конфлікт виник як прямий наслідок політики західних держав, які протягом тривалого часу ігнорували інтереси безпеки Росії. Також диктатор заявив Емманюелю Макрону, що можливі мирні угоди повинні враховувати усунення першопричин української кризи та базуватися на нових територіальних реаліях.

### Війна затягнеться і перейде на наступний рік – РНБО

Коментуючи позицію Кремля щодо міжнародних дипломатичних ініціатив, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив наступне:

– Росія не має наміру миритися, тому конфлікт у країні затягнеться.
– Без рішучої реакції західних країн загроза для європейської безпеки лише посилиться.
– Путін відмовився від ідеї припинення вогню, що ще навесні підтримувала Україна.

> «На жаль, війна триватиме цього року і перейде у наступний. Це – сувора реальність», – підкреслив Коваленко.

Він додав, що Захід наразі стоїть перед фундаментальним вибором:

1. Діяти жорстко та у тісній співпраці з Україною, щоб остаточно позбавити Росію можливостей для агресії.
2. Продовжувати покладатися на оборонну спільноту НАТО, яка, на думку Коваленка, технологічно вже відстає від вимог сучасної війни.

Окрім того, керівник ЦПД звернув увагу на потенційну загрозу можливого спільного вторгнення російських та північнокорейських сил у країни Балтії впродовж найближчих 4–6 років, якщо Росію не буде своєчасно зупинено.

> «Варіанти подальших дій прості:
> 1. Захід діє рішуче та захищає Європу від загрози вторгнення російсько-північнокорейських військ у Балтію в найближчі 4–6 років, одночасно зламуючи військовий потенціал Росії разом з Україною.
> 2. Або ж і далі робити вигляд, що існує ефективний захист через НАТО, яке вже починає технологічно не відповідати сучасним воєнним реаліям», – зауважив він.

### Кремль скорочує соціальні витрати на користь війни

Одночасно з цим стало відомо, що Кремль відкрито зменшує соціальні видатки, перерозподіляючи ресурси на військові потреби. Цю інформацію прокоментував речник Головного управління розвідки України Андрій Юсов.

Вперше публічно російський президент Володимир Путін визнав погіршення економічного стану країни та повідомив про необхідність скорочення військових витрат.

Юсов відзначив, що така риторика свідчить про серйозні структурні проблеми всередині російської системи влади. Він охарактеризував заяву Путіна як «ремейк» відомої фрази Дмитра Медведєва: «Грошей немає, але ви тримайтеся».

> «Ясно, що якщо диктатор відкрито говорить про подібні труднощі, це означає, що реальний стан російської економіки значно гірший, ніж здається», – повідомив речник ГУР.

Юсов уточнив, що йдеться не про миттєвий дефіцит ресурсів для війни, а про те, що Кремль уже починає готувати населення Росії до змін у соціальній політиці, пов’язаних зі збереженням фінансування військових операцій.

За оцінками ГУР, ця тенденція можна розглядати як позитивний знак для України, оскільки вона свідчить про виснаження ресурсного потенціалу агресора.

Також у новинах України і світу: Дональд Трамп змінив риторику щодо Володимира Зеленського та Володимира Путіна і висловив готовність брати участь у переговорах за певних умов.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар