Міністерство оборони Російської Федерації активно залучає громадян Республіки Білорусь до участі у військових діях проти України, використовуючи для цього соціальні мережі. Про це інформує Польське радіо, передає Укрінформ.
Зазначається, що оголошення про набір на службу в російську армію публікувалися на популярних регіональних сайтах вакансій «Рвбота в Бресте» та «Работа в Пинске», проте згодом вони були видалені. Потенційним найманцям пропонують наступні умови:
– одноразова грошова виплата, еквівалентна 470 тисячам рублів;
– майже 6 мільйонів рублів за рік служби, сума залежить від регіону та специфіки виконуваних завдань;
– вимога до кандидатів — міцне фізичне здоров’я.
Крім того, майбутнім найманцям обіцяють перспективу отримання громадянства Росії. Водночас вербувальники вдаються до маніпуляцій, обіцяючи укладення контракту на службу у тилових підрозділах, а не на передовій лінії фронту. Іноді цей процес маскують під вахтовий режим роботи на тимчасово окупованих територіях України.
За даними Польського радіо, з початку широкомасштабного вторгнення в Україну Москва таємно здійснює вербування білоруських громадян через призовні комісії, що діють на території Республіки Білорусь.
Контекст ситуації доповнює інформація про те, що:
– економічна криза в Білорусі, викликана діями чинного уряду на чолі з Олександром Лукашенком, погіршує соціально-економічний стан країни;
– унаслідок цього низка безробітних або осіб, раніше засуджених, погоджуються вступати до лав найманців;
– найчастіше вони або гинуть під час бойових дій, або потрапляють у полон, так і не отримавши обіцяних фінансових виплат.
Варто також зазначити, що згідно з інформацією Укрінформу, на боці Росії у війні проти України воюють понад 1500 найманців із 48 різних країн.
Читайте також: На фронті в Україні загинули понад 500 російських найманців із 28 країн – повідомляють ЗМІ.