Росія застосовує дипломатичні маневри зі США для відволікання уваги від конфлікту в Україні – Рубрика

Христина Левченко

11 Липня, 2025

Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає «Рубрика».

Аналітики ISW у своєму звіті на підставі підсумків зустрічі держсекретаря США Марко Рубіо з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим 10 липня зазначають, що публічні заяви офіційних представників Кремля підтверджують незмінність російських цілей щодо війни в Україні. Вони наголошують: «Публічні висловлювання кремлівської влади свідчать, що Росія залишається відданою своїм початковим завданням у війні проти України та не зацікавлена у добросовісних перемовинах щодо припинення конфлікту».

За день до цієї зустрічі речниця МЗС РФ Марія Захарова підтвердила основні військові вимоги Москви, які передбачають зміну влади в Україні та її «демілітаризацію». Аналогічну позицію висловив і прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, який 10 липня ще раз наголосив на тому, що «Московія наполягає на врахуванні реалій, які існують на місцях».

У звіті ISW підкреслюють, що російська сторона регулярно закликає Україну визнати «реалії на місцях», маючи на увазі нинішню лінію фронту, натякаючи, що Москва нібито перебуває в більш вигідній переговорній позиції з огляду на бойову ситуацію. Крім того, Кремль вимагає від Києва поступитися своїми непохитними вимогами, які фактично рівнозначні повній капітуляції української столиці перед Москвою.

Також в Інституті відзначають: «Кремль продовжує використовувати дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами, щоб відвернути увагу від війни в Україні, зміщуючи акценти на можливе відновлення російсько-американських зв’язків».

У повідомленні Міністерства закордонних справ Росії про зустріч Рубіо та Лаврова підкреслюється, що під час переговорів сторони обговорювали виключно двосторонні американо-російські питання, які не стосуються війни в Україні. До таких тем належать:

– відновлення контактів між США та Росією;
– економічне та гуманітарне співробітництво;
– відновлення прямого повітряного сполучення;
– функціонування дипломатичних місій.

Крім того, у заяві МЗС РФ повідомляється, що США й Росія планують продовжити діалог щодо «зростаючого кола питань взаємного інтересу». Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков 10 липня заявив, що не бачить «ускорення або уповільнення прогресу» у розвитку американо-російських відносин.

Раніше у ISW звертали увагу на те, що Кремль намагався використати економічні ініціативи, які не стосуються війни в Україні, а також перспективу переговорів із США щодо контролю над озброєннями, для того, щоб добитися поступок від Вашингтона, пов’язаних із військовим конфліктом в Україні.

Окрім того, Інститут відзначав, що президент РФ Володимир Путін безуспішно намагався застосувати переговори щодо іранської ядерної програми та пропозиції Москви посередництва в ізраїльсько-іранському конфлікті, аби представити себе як «ефективного» посередника у очах колишнього президента США Дональда Трампа. Це мало на меті отримати значущі поступки в американському підході до війни Росії проти України.

Аналітики ISW вважають: «Кремль, ймовірно, прагне спонукати Сполучені Штати призупинити свої дипломатичні зусилля щодо врегулювання війни в Україні в обмін на подальший розвиток двосторонніх взаємин і економічних можливостей між США та Росією».

Нагадаємо, 10 липня, у четвер, держсекретар США Марко Рубіо провів зустріч з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим у Малайзії. Ця зустріч відбулася після другого за кілька днів масованого авіаудару по Україні та тривала 50 хвилин. Після переговорів Рубіо висловив розчарування відсутністю прогресу у мирному врегулюванні війни Росії проти України. Він також додав, що Росія запропонувала під час переговорів «новий та інший підхід», однак не розкрив подробиць, що саме він може включати.

Як повідомлялося раніше, американський президент Дональд Трамп уперше з моменту приходу до влади в січні цього року скористається президентськими повноваженнями для передачі Україні пакету озброєнь. За словами глави Білого дому, Сполучені Штати постачатимуть зброю Україні через НАТО. Він також пообіцяв найближчим часом зробити «важливу заяву» щодо російського аспекту конфлікту.

Трамп наголосив, що угоду було укладено на саміті НАТО минулого місяця, згідно з якою Альянс повністю відшкодовуватиме вартість переданої зброї.

За інформацією агентства Reuters, президент США надасть додаткову військову допомогу Україні, скориставшись своїми повноваженнями. Команда Трампа сформує перелік озброєнь, які можна передати з американських запасів. Орієнтовна вартість цієї зброї може становити близько 300 мільйонів доларів.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар