«Шахов оголосив про завершення кар’єри та готовий разом з Бартуловичем створити шум у УПЛ, що не залишилося непоміченим у Луческу і Маркевича»

Ірина Демченко

14 Липня, 2025

Асистент головного тренера футбольного клубу Металіст 1925 Євген Шахов в ексклюзивному інтерв’ю редакції «Український футбол» розповів, хто ж насправді запросив його до харківської команди, а також поділився своїми завданнями на новій посаді.

Відомий і досвідчений півзахисник Євген Шахов повернувся в Україну, але тепер уже не на поле, а до тренерської діяльності. Колишній футболіст національної збірної України, а також клубів Дніпро, київський Арсенал і луганська Зоря, тепер виконуватиме обов’язки асистента головного тренера Металіста 1925 Младена Бартуловича.

Журналіст Віктор Глухенький поспілкувався з Євгеном і з’ясував, хто звернувся до нього з пропозицією приєднатися до харківського клубу, а також довідався про завершення його професійної кар’єри.

«Бартуловича знаю добрих років 20, ще з першого потрапляння до Дніпра»

— Євгене, ваше призначення в тренерський штаб Металіста 1925 стало несподіваним для багатьох, адже до офіційного анонсу клубу у мережі не було жодних чуток про вашу нову роль. Хто запропонував вам приєднатися до харківської команди?

— Почну із того, що я добре знаю Младена Бартуловича вже понад 20 років — ще з тих часів, коли у 16 років потрапив до першої команди Дніпра. Згодом ми стали товаришами на «ти», коли він розпочинав свою тренерську кар’єру у луганській Зорі, а я у той час саме грав там. Після цього ми підтримували регулярний контакт.

Минулого місяця Младен зателефонував мені ще до свого офіційного призначення головним тренером Металіста 1925 і поцікавився моїми планами на майбутнє.

Спочатку я відповів, що хотів би ще грати, але він наполіг, що вже час замислюватися над тренерською діяльністю. Я погодився, якщо з’явиться реальна пропозиція, і вона з’явилася доволі швидко.

— Отже, одразу після офіційного призначення Бартуловича він запросив вас до свого тренерського штабу?

— Можна сказати і так.

«Провів десять місяців без клубу, тренувався й чекав гідної пропозиції — але…»

— Виходить, ваша професійна кар’єра гравця завершена?

— Так, це кінець моєї професійної кар’єри. Хоч я й хотів продовжити виступи, обставини склалися таким чином, що варіант із Металістом 1925 був дуже привабливий. Я ретельно зважив усі «за» і «проти» та вирішив не відкладати початок нового етапу життя. Чим раніше розпочну тренерську діяльність у клубі з амбіціями й ідеями, котрий прагне виступати в УПЛ, тим краще.

Зауважу, що протягом десяти місяців я не мав клубу, але постійно тренувався і чекав на цікаву пропозицію.

— Чи зовсім не було інших пропозицій від клубів?

— Пропозиції були, але вони не відповідали моїм запитам і не викликали бажання продовжувати виступи на професійному рівні. Грати просто заради гри, шкодити здоров’ю і отримувати при цьому невеликі гроші — нелогічно. Якби не було пропозиції від Металіста 1925, можливо, я б ще почекав і пограв далі, але зараз немає сенсу про це говорити.

— В сучасних командах функції асистентів головного тренера доволі розмиті. Наприклад, у провідних клубах АПЛ є багато помічників: один відповідає за стандарти, інший — за нападників. Яка ваша відповідальність у тренерському штабі Бартуловича?

— У тренерському штабі Металіста 1925 кожен має можливість відкрито висловити свою думку з будь-яких питань. Бартулович дуже відкритий до ідей і бачення футболу всіх асистентів і не нав’язує виключно свою думку. Він прагне і вислуховує кожного.

Наразі у клубі немає поділу рольових обов’язків, коли один асистент працює лише із захисниками, інший — із нападниками. Усі залучені до загального процесу.

«У Рамоса, Луческу та Маркевича я взяв для себе багато цінного»

— За свою професійну кар’єру ви працювали під керівництвом багатьох іменитих тренерів — Хуанде Рамоса, Развана Луческу, Мирона Маркевича, Патріка ван Леувена та інших. Чий підхід до футболу вам ближчий, а чи чийсь стиль ви плануєте десь наслідувати?

— Важко виділити когось одного. І у Рамоса, і у Луческу, і у Маркевича я помітив багато корисного для себе. Можу сказати, що мені пощастило співпрацювати з багатьма сильними фахівцями, які надали мені змогу порівнювати і вбирати найкращі якості від кожного.

«Ніхто не бігатиме поперед батька в пекло»: про цілі Металіста 1925

— Младен Бартулович у вашому інтерв’ю колезі Олександру Карпенку зауважив, що «ніхто не бігатиме поперед батька в пекло», натякаючи, що наразі перед Металістом 1925 немає чітко встановлених завдань на сезон. Але враховуючи амбіції президента Володимира Носова і гучні трансфери, чи немає у вас бажання боротися за місце в топ-3?

— Повністю підтримую Бартуловича. Вважаю, що зараз не варто робити надмірно гучних заяв і треба рухатися від матчу до матчу. Водночас не буду приховувати, що і у гравців, і у тренерського штабу є амбіції. Металіст 1925 має рости, розвиватися і прогресувати — це наша головна мета.

Сьогодні в нашій команді виступають кілька колишніх футболістів Олександрії — Іван Калюжний, Артем Шабанов, Олександр Мартинюк, які знають, як здобувати високі результати, адже команда у минулому сезоні здобула срібні нагороди УПЛ. Їхній досвід стане в пригоді, по-перше, для команди, а по-друге, вони зможуть мотивувати інших гравців. І ми, тренери, активноко кожному в цьому процесі.

«Наші рішення щодо Кравця і Юрченка не були спонтанними, а ґрунтуються на фактах»

— Коли на команду не тисне результат, це, безумовно, позитивний аспект.

— Чим вище розташування Металіста 1925 у турнірній таблиці, тим краще це для всіх: гравці мають більше шансів отримати виклики до збірних, а також отримувати вигідніші контракти. Тож не можна сказати, що на команду не тисне результат.

— Ви маєте тренерський диплом категорії «В». Чи плануєте підвищувати кваліфікацію?

— Так, звісно. Я вже подав усі необхідні документи для проходження курсів та отримання диплома категорії «А». Сподіваюся оформити його до кінця сезону або навіть раніше.

— Василь Кравець і Владлен Юрченко, які раніше були основними гравцями Металіста 1925 за ван Леувена, несподівано стали не потрібні команді. Чому?

— Це рішення тренерського штабу. Не хочу розкривати всі нюанси, адже ми щодня працюємо на тренуваннях, проводимо контрольні поєдинки і спостерігаємо за всіма футболістами. Рішення щодо Кравця і Юрченка не було імпульсивним, а ґрунтувалося на ретельному аналізі.


Читайте також:
«Євген Шахов – про Дніпро та фінал Ліги Європи: „Знають лише я та мої близькі, як це все переживалося“»
«Президент Металіста 1925 Володимир Носов: „Якщо Лунін раптом захоче відчути атмосферу УПЛ, знайдемо рішення“»


Фото: ФК Металіст 1925 (Харків)

Автор

  • Ірина Демченко

    Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.
    Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне

Залишити коментар