Аналітики вважають, що Росія намагається знищити ресурси України і підірвати підтримку Заходу. Поки президент США Дональд Трамп послаблює підтримку Києва, Москва використовує цю можливість для посилення атак, повідомляє видання Wall Street Journal.
Путін у телефонній розмові з Трампом натякнув, що не збирається виконувати заклики американського лідера щодо припинення війни. Його цілі залишаються незмінними з моменту початку вторгнення: відновити російське панування в Україні і змусити Захід відмовитися від підтримки української сторони.
Рішення Сполучених Штатів припинити поставки зброї в Україну значно посилює позиції російського керівництва, на думку журналістів. Вони вважають, що стратегія Путіна спрямована на те, щоб зламати здатність і волю Києва протистояти, посилюючи тиск як на військових, так і на цивільне населення.
За словами видання, останні події ще більше зміцнюють впевненість Росії у тому, що вона здатна “пережити” Україну та її союзників у війні на виснаження. Аналіз Інституту вивчення війни у Вашингтоні свідчить:
– Києву доведеться економити матеріальні ресурси;
– це може пришвидшити успіхи росіян на полі бою.
Незабаром Україна очікує літо безперервних атак з боку свого більшого сусіда, тоді як спроби Трампа налагодити мир зайшли у глухий кут, зазначає Wall Street Journal. Водночас видання підкреслює, що мета Росії не обов’язково полягає у захопленні нових територій цього літа.
Аналітики припускають, що Путін має намір:
– знищити українські війська і техніку;
– підірвати мораль та підтримку як серед цивільного населення, так і з боку західних країн.
Саме тому Кремль активно нарощує авіаудари по Києву та інших містах, що призводить до збільшення жертв серед цивільних, руйнування будівель і морального виснаження мешканців.
Майже щоночі українські захисники відбивають повітряні атаки російських військ.
У цей час західні розвідувальні служби повідомляють про розширення застосування хімічної зброї російською армією в Україні. Щонайменше:
– використовують не тільки сльозогінний газ,
– а й більш небезпечні речовини, зокрема хлорпікрин.
Такі висновки зробили спецслужби Нідерландів за результатами спільної роботи з німецькими розвідниками. Концентрації хлорпікрину у замкнених приміщеннях є смертельними. Використання цієї отруйної речовини є серйозним порушенням Конвенції про заборону хімічної зброї, до якої ухвалення входить і заборона на застосування сльозогінного газу.
Нідерландські спецслужби повідомляють:
– Росія збільшує фінансування своєї програми хімічної зброї;
– розширює наукові дослідження у цій сфері;
– залучає нових фахівців.
Агентство Reuters зверталося по коментарі до Міністерства оборони Росії, проте відповіді не отримало.
Раніше ВВС Україна інформувала про небезпеки хімічних атак, що здійснює російська армія. Офіційні українські представники неодноразово наголошували, що ворог систематично застосовує гранати із двома типами отруйних хімікатів – CS і CN.
Також були заяви про можливе використання російськими військами люїзиту — надзвичайно токсичної отруйної речовини, яку іноді називають “росою смерті”. Цей агент також включено до списку заборонених речовин організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).
—
### Неочікувана заява Китаю
У той же час у Китаї заявили, що не можуть дозволити поразки Росії у війні в Україні. Міністр закордонних справ КНР Ван Ї повідомив про це главі європейської дипломатії Каї Каллас, пише South China Morning Post із посиланням на власні джерела.
Китайська сторона аргументує це тим, що Пекін стурбований тим, що США можуть повністю переключити свою увагу на Китай. Однак ця заява, судячи з усього, суперечить офіційній позиції китайського уряду, наголошує видання.
Китай регулярно підкреслює, що не бере участі у війні в Україні і “не є стороною” конфлікту. Через це деякі посадовці Європейського Союзу, імена яких не розкриваються, були здивовані відвертістю заяви Вана.
Водночас Ван Ї спростував звинувачення у тому, що Китай надає матеріальну або військову підтримку Росії в її війні проти України. У Пекіні стверджують, що “конфлікт давно б завершився, якби це було правдою”.
Журналісти прогнозують одну з версій, згідно з якою, хоч Китай і “не починав” цю війну, її тривання може відповідати стратегічним інтересам Пекіна, допоки Сполучені Штати залишаються залученими у справи України.
Офіційний сайт Міністерства закордонних справ Китаю повідомляє, що на зустрічі у Брюсселі з президентом Євроради Антоніу Коштою Ван Ї заявляв:
– Китай залишатиметься послідовним прихильником миру;
– Пекін буде підтримувати переговорний процес та політичне врегулювання конфлікту.
Після чергової масштабної атаки російських військ, в Києві був виявлений компонент російсько-іранського бойового безпілотника “Шахед”, що виготовлений у Китаї та поставлений в Україну зовсім недавно. Про це повідомив очільник Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга.
Дипломат зауважив: “Яка іронія долі. Цієї самої ночі будівля генконсульства Китаю в Одесі зазнала незначних пошкоджень внаслідок російських ударів по місту”.
Він вважає, що це краще за всі слова ілюструє, як Путін продовжує:
– ескалацію своєї війни та терору;
– залучаючи до конфлікту інших гравців, ймовірно, північнокорейські війська, іранську зброю і деяких китайських виробників.
—
Підписуйтеся на нас у соціальних мережах, щоб не пропустити актуальні Новини.