Що змінилося у міжсезоння та як проходила підготовка до нового сезону — Суспільне Спорт

Владислав Мельник

22 Липня, 2025

Суспільне спорт висвітлює початок виступів «Динамо» у кваліфікації Ліги чемпіонів та аналізує кадрові й ігрові зміни в команді після завоювання чемпіонського титулу.

Україна вперше за 26 років представить у Лізі чемпіонів лише одного представника — київське «Динамо», яке є чинним чемпіоном країни. Це буде другий сезон поспіль, коли «Динамо» розпочинає боротьбу в Лізі чемпіонів з кваліфікаційних раундів. Минулого сезону кияни успішно пройшли два відбіркові етапи, проте в плейофі поступилися австрійському «Зальцбургу».

У 2025 році «Динамо» має завдання подолати три раунди кваліфікації, щоб вперше за чотири роки потрапити до групового етапу Ліги чемпіонів. Одна поразка у відбірковому циклі означатиме, що Україна втратить представника у основному раунді турніру вперше за два десятиліття. Натомість хоча б один успішно виграний раунд кваліфікації гарантуватиме «Динамо» участь у єврокубкових матчах восени.

Підготовка команди до нового сезонного циклу й старту у кваліфікації Ліги чемпіонів була плідною, про що детальніше розповідає Суспільне Спорт.

### Кадрові трансформації у «Динамо»

Команда підходить до стартового поєдинку сезону без свіжих літніх підписань. Останній новий футболіст був залучений ще наприкінці минулого сезону — колумбійський вінгер Ангель Торрес, який офіційно приєднався на початку травня.

Проте «Динамо» поповнило склад за рахунок повернення гравців з оренди:

– Форвард Владислав Супряга, який повернувся з «Зорі» і отримав другий шанс у тренерському штабі.
– 18-річний півзахисник Федір Задорожний, що вперше дебютував у Прем’єр-лізі у складі «Зорі» у 2024 році.
– Півзахисник Олександр Яцик, який після двох років оренди повернувся з луганського клубу та у червні представляв Україну на молодіжному чемпіонаті Європи U21.

З огляду на це, склад «Динамо» не лише зберіг свою силу, а й поповнився потенційними резервами. Єдиною зміною у складі став літній відхід захисника Максима Дячука, який перейшов до польської «Лехії». Водночас угоди про продовження контрактів були укладені з ключовими гравцями колективу — півзахисником Віталієм Буяльським та вінгером Андрієм Ярмоленком.

### Підготовка «Динамо» до кваліфікаційних поєдинків Ліги чемпіонів

На відміну від «Шахтаря», який перед стартом кваліфікації Ліги Європи зіграв лише два товариські поєдинки, «Динамо» провело більш насичений збір, зігравши шість спарингів з початку липня. Втім, успіх був здобутий лише у матчі проти угорської «Кішварди», де кияни святкували перемогу.

У підготовчих матчах «Динамо» демонструвало стабільну тактичну модель — 4-2-3-1, яка за потреби змінювала формуції на 4-3-3 під час оборонних дій. Важливими рисами гри стали:

– Активна атака через фланги, з особливим акцентом на правий бік, який майже завжди опікувався Андрій Ярмоленко.
– Вертикальні передачі, що прямували на нападників, для створення гострих контратак.
– Постійний пресинг на половині поля опонента, що створювало тиск на захист суперника.

Приклади:

– У другому матчі проти «Кішварди» «Динамо» забило три голи, реалізуючи активність на правому фланзі. Ярмоленко записав на свій рахунок гол і результативну передачу.
– Прямі передачі вперед допомогли Владиславу Ванату відірватися від опонента й забити у ворота «Вест Бромвіча».
– Слід відзначити інтенсивність пресингу у поєдинку зі словацьким «Корвінулом», що призвело до удару по штанзі у фінальній фазі.

Однак у захисних редутах «Динамо» демонструвало деякі слабкі місця:

– Втрата структури під час контратак суперника. Зокрема, пропущені м’ячі в гольовому епізоді першої гри проти «Кішварди» та дві помилки в поєдинку з данським «Мідтьюлланном».
– Помилки у передачах центральних півзахисників, що призводило до втрати м’яча і небезпечних моментів.

### Хто виходив у товариських матчах?

Серед ключових фактів участі в спарингах виділяємо:

– Основною фігурою на позиції правого захисника був Олександр Караваєв. Водночас тренери давали експериментальний шанс й іншим виконавцям — вінгеру Назару Волошину та універсалу Максиму Брагару. Переможець конкуренції, Олександр Тимчик, зіграв усього один матч із шести.
– У центрі оборони більшість часу на полі проводив 19-річний Владислав Захарченко, відсутній лише в останньому спарингу проти «Осієка».
– На позиції центру нападу динамівці тестували чотирьох футболістів: основного валідатора Владислава Ваната, а також Владислава Супрягу, Матвія Пономаренка та Едуардо Герреро. Півзахисник Федір Задорожний отримав шанси у лівому фланзі атаки.
– Останній товариський матч проти хорватського «Осієка» команда провела практично основним складом: Нещерет — Караваєв, Біловар, Михавко, Дубінчак — Шапаренко, Михайленко — Ярмоленко, Піхальонок, Кабаєв — Ванат.
– Серед відсутніх на матчі проти мальтійського «Хамруна» будуть півзахисник Валентин Рубчинський, який не брав участі у спарингах, та Ангель Торрес, який отримав травму під час підготовчого періоду.

### Перший опонент «Динамо» у Лізі чемпіонів

Суперником киян у другому кваліфікаційному раунді стане мальтійський клуб «Хамрун», який є 11-разовим чемпіоном Мальти, включно з трьома останніми титулами.

Досягнення «Хамруна» у єврокубках включає вихід до плейофного раунду Ліги конференцій у сезоні 2022/23, де команда програла сербському «Партизану».

Подібно до української Прем’єр-ліги, чемпіонат Мальти цього року стартує пізніше — перший тур запланований на 15 серпня.

### Подальші кроки «Динамо»

Ключові дати та сценарії розвитку подій:

1. 22 та 29 липня — матчі другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів проти «Хамруна».
2. У разі успіху над «Хамруном» наступним суперником стане переможець пари «Пафос» (Кіпр) – «Маккабі» Тель-Авів (Ізраїль). Ігри третього раунду відбору ЛЧ відбудуться 5/6 та 12/13 серпня.
3. Якщо «Динамо» програє «Хамруну», команда продовжить міжнародні змагання у Лізі Європи, зігравши у третьому відбірковому раунді проти невдахи пари «Пафос» – «Маккабі» Тель-Авів. Матчі в цій стадії призначено на 7 та 14 серпня.

Таким чином, київське «Динамо» готується взяти участь у серйозній боротьбі за доступ до групового турніру Ліги чемпіонів, демонструючи посилений склад і помітну активність у тренувальному процесі.

Автор

  • Владислав Мельник

    Колишній спортсмен, тепер — спортивний оглядач. Стежить за подіями в українському та світовому спорті.
    Гасло: «Мій спорт — ваші емоції».

різне

Залишити коментар