Скорочення доступних бюджетних авто, поступове підвищення цін…

Олена Ткач

18 Липня, 2025

У червні 2025 року український інтернет-ринок вживаних легкових автомобілів відзначився незначним зниженням активності продавців. Це відбулося на фоні структурних змін у цінових сегментах, що істотно впливає на ринок. Про це повідомляє портал Delo.ua, посилаючись на дані Інституту досліджень авторинку.

Попит на автомобілі залишився стабільно високим у найбюджетніших категоріях, що призвело до зменшення їхньої частки у загальній кількості оголошень. Водночас частка дорожчих автомобілів зросла через повільніший темп їхнього продажу. Середні ціни на більшість типів двигунів показали зростання, зокрема в сегменті гібридних авто. Найдоступнішими залишаються автомобілі з газобалонним обладнанням.

За останній рік українські онлайн-майданчики з продажу вживаних авто опублікували приблизно 2,5 мільйона нових оголошень (без урахування дублів на різних платформах). Найвищий рівень активності продажів було зафіксовано у листопаді 2024 року — понад 223 тисяч оголошень, найнижчий — у грудні того ж року, менше 178 тисяч.

У червні 2025 року на майданчиках з продажу авто з’явилося 210,7 тисяч нових оголошень, що на 3,5% менше, ніж у травні (218,3 тисяч). Проте у річному порівнянні спостерігається невелике зростання: у червні 2024 року таких оголошень було 209,7 тисяч. Загальна потенційна вартість автомобілів, виставлених на продаж у червні, оцінюється в $2,1 мільярда, що приблизно відповідає середньомісячному рівню.

### Цінова структура ринку: дорожчі автомобілі «зависають» у продажу

Порівняння розподілу оголошень за ціновими категоріями в червні 2024 і 2025 років виявило цікавий тренд:

– Частка найдешевших авто скоротилася. Зокрема, пропозицій у ціновому сегменті до $1 тисячі стало менше — з 10,2% до 8,5%, а в категорії $1–2 тисячі — з 11,1% до 10,1%.
– Це не свідчить про абсолютне зменшення кількості таких авто, а відображає швидкість їх продажу, адже попит на недорогі машини залишається стабільно високим.
– Натомість кількість дорожчих пропозицій, особливо у сегменті понад $20 тисяч, зросла — з 7,8% до 10,1%. Це свідчить не про підвищений попит, а про накопичення автомобілів, які довго залишаються у базах через відсутність покупців.
– Середній ціновий сегмент ($5–9 тисяч) залишається відносно стабільним, хоча й тут спостерігаються незначні коливання.

### Середні ціни за типом пального: гібриди дорожчають найшвидше

У червні середня ціна на авто з газобалонним обладнанням становила $2 500 — на $50 менше у порівнянні з травнем. Автомобілі цього типу залишаються найбюджетнішими на ринку. Найпоширеніші бензинові машини в середньому продавалися за $6 100 (+$50).

– Дизельні авто подорожчали до $7 500 (+$100), при цьому з початку року спостерігається стійка тенденція до зростання цін.
– У сегменті гібридів середня вартість піднялася до $13 600, що на $600 вище за травневий рівень. Наразі частка гібридів на вторинному ринку невелика — близько 1,2%, а тому цінові коливання у цьому сегменті є більш відчутними.
– Ціни на електромобілі стабілізувалися на позначці близько $16 000. Попри це, попит на них може зрости найближчим часом через подорожчання пального, а також у зв’язку з очікуваним поверненням ПДВ на розмитнення авто з електродвигуном.

### Середній вік автомобілів за типом двигуна

Вживані легковики на вторинному ринку України суттєво відрізняються за середнім віком залежно від типу силової установки:

1. Найстарішими залишаються автомобілі з газобалонним обладнанням — їх середній вік становить 18,3 року.
2. Бензинові машини мають середній вік 14,5 року.
3. Дизельні авто трохи старші — близько 14,9 року.
4. Гібриди «молодші» — середній вік становить 6,4 року.
5. Найновішими є електромобілі з середнім віком 5,6 року.

У травні 2025 року українці придбали 6 200 ввезених з-за кордону вживаних легкових авто віком до 5 років. Серед таких авто найбільший попит мали модельний ряд Tesla Model Y, Tesla Model 3, Nissan Rogue та KIA Niro.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар