Колишній командувач Сухопутних військ США у Європі, генерал Бен Ходжес, у прямому ефірі телеканалу Еспресо в інтерв’ю ведучому програми «Студія Захід» Антону Борковському поділився своєю оцінкою щодо важливих кроків у протистоянні війні Росії проти України.
Він зауважив, що нині надзвичайно актуальним є максимальне ускладнення, а за можливості повне блокування експорту російської нафти через Балтійське та Чорне моря. Це слід робити за допомогою так званого «тіньового флоту». Якщо Україна спільно з союзниками зуміє призупинити ці потоки з використанням правових інструментів або шляхом ударів по нафтопереробних підприємствах і морських портах, Росія зазнає значного удару.
Генерал наголосив: «Без доходів від експорту нафти Росія не зможе утримувати свій військовий потенціал на теперішньому рівні». Він додав, що воєнна економіка Російської Федерації нині штучно підтримується, причому навіть російські посадовці визнають її високу вразливість.
За словами Ходжеса, значущим фактором могла б стати активізація заходів щодо заморожених активів РФ на суму близько 300 мільярдів євро. Якщо західні держави, передусім США, використають ці ресурси для фінансування оборонних зусиль України, це радикально змінить хід конфлікту.
Він підкреслив:
1. Такий зовнішній вплив є ключовим чинником у протистоянні з Росією.
2. Це послання сигналізувало б Москві про серйозність намірів Заходу.
3. Наразі, на думку генерала, Володимир Путін досі сумнівається у рішучості західних країн і тому вважає, що може продовжувати свої дії безкарно.
Раніше повідомлялося, що група американських сенаторів із обох політичних партій звернулася до адміністрації тодішнього президента США Дональда Трампа із закликом направити на користь України конфісковані російські активи.
Кореспондентка Еспресо Тетяна Висоцька зі Страсбурга зазначила, що Європейський Союз уже дав чіткий сигнал: на початкових етапах переговорів розмороження російських активів не здійснюватиметься. Проте існує ймовірність їх використання в подальшому, після завершення війни.