Німецький уряд впевнений, що Росія може розпочати агресію проти країн НАТО вже у 2027 році. Про це публічно заявляє командувач об’єднаних сил альянсу у Європі.
За інформацією, оприлюдненою Bild із посиланням на командувача військ США у Європі та головнокомандувача Об’єднаних сил НАТО в регіоні генерала Алексуса Грінкевича, у Сполучених Штатах і їхніх європейських союзниках залишається приблизно півтора року на підготовку до можливої масштабної військової конфронтації з Росією та Китаєм. Ці дві автократичні держави можуть розпочати скоординований наступ саме у 2027 році.
Американський генерал також зауважив, що якщо лідер Китаю Сі Цзіньпін дійсно прийме рішення про військове вторгнення на Тайвань, то ймовірно, що він узгодить свої дії з російським президентом Володимиром Путіним. Такий розвиток подій може спричинити глобальний воєнний конфлікт.
Генерал Грінкевич зазначив:
– обидва сценарії можуть здійснитися одночасно;
– Росія та Китай можуть завдати удару одночасно, провокуючи подвійну кризу у 2027 році;
– на підготовку до можливого зіткнення з агресорами у союзників залишається близько 18 місяців.
Він також підкреслив важливість мобілізації всіх наявних запасів військової техніки, обладнання та боєприпасів для забезпечення готовності.
Зі свого боку, німецькі урядові кола розповсюджують схожі побоювання щодо неминучої військової провокації з боку Росії проти невеликої країни-члена НАТО вже у 2027 році. Причиною таких очікувань є переконання, що Європа наразі не готова до масштабної військової агресії у найближчі роки.
Журналісти Bild повідомляють, що навіть деякі представники уряду Німеччини діляться інформацією про очікувану російську військову провокацію вже через два роки.
### Загроза світового конфлікту
Водночас, як писав УНІАН, військове керівництво США зростає у занепокоєнні через можливість військового наступу Китаю на Тайвань у найближчі роки. Адмірал Семюел Папаро, командувач збройних сил США в Індо-Тихоокеанському регіоні, наголосив, що війна може початися вже 2027 року.
Пентагон нині веде консультації з Японією та Австралією задля визначення ролі цих країн у потенційному конфлікті.
Напередодні генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що у разі нападу Сі Цзіньпіна на Тайвань, Китай може використати підтримку Росії, щоб відволікти європейські сили через військові провокації на Європейському континенті.
Однією з найбільш уразливих до таких провокацій держав вважають Естонію — найменшу серед балтійських країн, з помітною російськомовною меншиною.
—
Ця інформація підтверджує, що міжнарожна спільнота готується до надзвичайно складного періоду в міжнародній безпеці, що потенційно може розпочатися вже у 2027 році.