,

Свято борщу в Дніпрі – Рідне Місто

Ірина Демченко

5 Жовтня, 2025

У місті Дніпро відбулося святкування традиційного «Дня борщу» — кулінарно-культурного заходу, який восьмий рік поспіль збирає місцеву громаду навколо важливих українських цінностей і національних смаків. Детальніша інформація надходить від видання «Наше місто» з посиланням на офіційні джерела міської ради.

Історія свята бере початок у 2018 році і з часом воно перетворилося не лише на гастрономічний захід, а й стало істотним засобом патріотичного виховання. Урочистість об’єднала родини, педагогів Палацу дітей та молоді, а також численних мешканців Дніпра, які з нетерпінням очікували цього дійства протягом року.

На відкритому кулінарному майданчику було приготовано сім великих казанів борщу, загалом 210 літрів наваристої та ароматної страви у різноманітних варіаціях, серед яких:

– класичний червоний борщ,
– полтавський борщ,
– капусняк,
– вегетаріанський борщ,
– рибний пісний борщ із коропом, запеченим у печі.

Особливе місце посів борщ, приготований за 100-річним сімейним рецептом, який передається з покоління в покоління.

На гостей свята також чекали традиційні українські ласощі, а концертна програма, підготовлена творчими колективами Палацу, створила душевну атмосферу свята. Для дітей і дорослих було організовано розваги у вигляді конкурсів, інтерактивних ігор, тематичних фотозон і розіграшів подарунків.

Як зазначила заступниця директора департаменту молодіжної політики Дніпровської міської ради Тетяна Журова, такі заходи виходять за межі простої кулінарії та слугують інструментом формування національної ідентичності. В її словах блискуче звучить наступне:

– «Кожна ложка борщу — це урок історії. Ми не просто готуємо страву, ми передаємо любов до культури, традицій та родинних цінностей».

Директорка Палацу дітей та молоді Альона Шульга підкреслила символічний характер свята, наголосивши, що:

– «Сім казанів — це сім історій, сім смаків нашої культури. Під відкритим небом ми не просто готуємо — ми об’єднуємо покоління».

Особистим рецептом із учасниками заходу поділилася завідувачка центром української культури «Поле калинове» Яна Бандур. Її борщ із коропом і особливою приправою з болгарського перцю та часнику являє собою справжній сімейний оберіг з рецептурою, що налічує понад сто років.

Свято залишило яскраві враження і у наймолодших учасників. 11-річна Настя з ансамблю «Цвітень» поділилася своїми емоціями:

– «Борщ був надзвичайно смачним, особливо той, що готували наші керівники. Ми виступали, танцювали, а найголовніше — були всією родиною разом. Це був дуже теплий день».

Захід має не лише всеукраїнське, а й міжнародне значення, оскільки український борщ офіційно включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. У сучасних реаліях, особливо в умовах війни, подібні святкування набувають особливого сенсу — вони втілюють дух стійкості, культурної єдності та спільності.

Всі фотоматеріали — пресслужба міської ради.

Додатково рекомендуємо ознайомитись із матеріалами:

– «Дніпро пишається вами: Борис Філатов привітав освітян із професійним святом».
– «Борис Філатов привітав машинобудівників Дніпра з професійним святом».

author avatar
Ірина Демченко
Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне