Електронна система суддівства (ELC), що застосовується в турнірах ATP та WTA (за винятком Ролан Гаррос), відтепер буде впроваджена на турнірах ITF та національних змаганнях. Про це 23 липня оголосила Міжнародна федерація тенісу (ITF). Залежно від фінансових можливостей заходів передбачено три рівні впровадження технології.
Зокрема, електронне суддівство перестане бути прерогативою виключно масштабних турнірів. ITF анонсувала запровадження трирівневої класифікації систем – «Золото», «Срібло» та «Бронза» – аби надати можливість застосування технології у менш великих змаганнях. Дане рішення підтримане організаторами чотирьох турнірів Великого шолома, а також ATP і WTA.
Система електронного суддівства замінила традиційних лінійних суддів, а її рішення, теоретично, не підлягають оскарженню гравцями та не можуть бути скасовані головним арбітром.
До цього часу технологія використовувалася переважно на турнірах ATP, WTA, а також у Кубку Девіса і Кубку Біллі Джин Кінг. Зараз вона стане доступною також і для національних турнірів, а також для змагань ITF – як чоловічих (Futures), так і жіночих (ITF Pro) – з урахуванням менш масштабних логістичних і фінансових умов.
Щодо рівнів систем, можна виокремити такі особливості:
1. Системи категорії «Золото» збережуть статус ексклюзивного інструментарію для елітних турнірів.
2. Технології рівнів «Срібло» та «Бронза» розроблені з огляду на скромніші бюджети, вони потребують меншої інфраструктури та не передбачають присутності операторів за межами ігрового корту.
3. На сьогодні до категорії «Золото» відносять чотири системи: Hawk-Eye, Foxtenn, IMGA ELC та Sentinel.
4. До «Срібла» входять дві технології – PlayReplay та Zenniz Smart Court.
5. Технології категорії «Бронза» наразі не створені.
Історія використання системи електронного суддівства бере початок із Підсумкового турніру ATP 2017 року, після чого вона набула широкого вжитку під час пандемії COVID-19. Вперше офіційне застосування цієї технології на Вімблдоні було зафіксоване у 2025 році.