У новому звіті DOU представлено аналіз середньої заробітної плати розробників в Україні у 2025 році. Незважаючи на загальну стабільність показників, спостерігається зниження кількості оферів, а медіанні ставки в окремих спеціалізаціях дещо впали. Водночас віддалена робота набуває ще більшої популярності. Нижче наведено найголовніше з оприлюднених даних.
DOU провело зарплатне опитування серед українських IT-спеціалістів та опублікувало результати дослідження.
Медіанні зарплати
- Протягом останніх шести місяців тенденція до зниження заробітних плат збереглася лише серед розробників рівня Middle, які втратили в середньому 50 доларів порівняно з груднем 2024 року.
- Зарплати досвідчених фахівців категорії Senior та вище демонструють тенденцію до підвищення. Винятком є позиції Tech Lead, де медіанна заробітна плата знизилася на 50 доларів за пів року.
- Падіння рівня зарплат серед початківців (Junior) припинилося — їх медіана повернулася до показників літа 2024 року з приростом у 30 доларів.
Розподіл за квартилями
У досвідчених розробників збільшується не лише медіанна зарплата, а й третій квартиль, що відображає доходи найбільш високооплачуваних спеціалістів. Найсуттєвіше зростання третього квартиля зафіксовано у категорії Senior — плюс 500 доларів за пів року. Також позитивна динаміка в третьому квартилі спостерігається у Team Leads (+175 доларів) та Tech Leads (+150 доларів).
Рівень зарплат залежно від досвіду роботи
- За останні пів року знизилися зарплати розробників, які працюють в IT уже 2-6 років. Ця категорія є однією з найбільш чисельних, складаючи 43% від усіх розробників.
- Медіанні доходи спеціалістів з досвідом від 8 до 14 років збільшилися. Для тих, хто працює в IT понад 15 років, зарплати залишаються стабільними.
- Початківці з досвідом до одного року, як і раніше, можуть розраховувати на рівень зарплат від 400 до 600 доларів.
Рівень заробітних плат за містами
- Найвищі зарплати розробників зберігаються у Києві та Львові.
- Різниця у зарплатах між містами майже відсутня: для джуніорів медіана становить 1000 доларів, для мідлів — 2500, для сеньйорів — 5000, для лідерів команд — 5700 доларів. В Одесі рівень доходів для джуніорів і мідлів співставний з Києвом і Львовом, однак сеньйори отримують дещо менше — близько 4500 доларів.
- Вина, Дніпро та Івано-Франківськ займають наступні позиції за рівнем зарплат. Тут медіанні розміри заробітків такі: для джуніорів — 850-900 доларів, для мідлів — 2400-2475, для сеньйорів — 4500 доларів.
- У Харкові медіанна заробітна плата розробників досить висока — близько 3000 доларів, що зумовлено значною кількістю лідів, які працюють у місті. Проте при цьому зарплати джуніорів (775 доларів), мідлів (2010 доларів) та сеньйорів (4400 доларів) є нижчими, ніж в інших великих містах.
Рівень зарплат за типами компаній
- Продуктові компанії та стартапи платять розробникам більше, ніж сервісні чи аутстафінгові організації.
- За останні шість місяців у продуктових компаніях зросли медіанні доходи мідлів (+100 доларів) та фахівців рівня Lead/Staff/Principal і вище (+250 доларів).
- У стартапах також спостерігається підвищення медіанної зарплати мідлів (+325 доларів за пів року).
- Продуктові компанії пропонують одні з найвищих зарплат розробникам усіх рівнів, а стартапи — особливо спеціалістам категорії Middle та вище.
- Водночас у сервісних та аутстафінгових компаніях медіанні доходи мідлів знижувалися: за пів року падіння становило 224 долари в аутстафінгових компаніях та 150 доларів у сервісних.
- Аутстафінгові компанії наразі платять більше за середній рівень розробникам Senior і вище, проте початківці і мідли одержують тут зарплати нижчі за середній рівень по ринку.
- Зарплати в сервісних компаніях традиційно одні з найнижчих, однак такі компанії залишаються гарним стартовим майданчиком: 62% усіх інтернів та 40% джуніорів працюють саме у сервісних організаціях. За рівнем зарплат для початківців ці компанії посідають друге місце після продуктових.
- Найнижчі заробітки пропонують державні та не-IT компанії.
Рівень зарплат за спеціалізаціями
- Як і раніше, найвищими медіанними заробітками можуть похвалитися спеціалізації Back-end та Mobile. За рівнем доходів джуніорів виділяються Back-end та Full Stack спеціалісти.
- За останні пів року серед сеньйорів більшості напрямів заробітні плати зросли на 200-300 доларів. Винятком є Front-end розробка, де змін не зафіксовано. У Back-end та Full Stack напрямках заробітки джуніорів зросли на 100 доларів.
- Після зниження зимового періоду відновилося зростання зарплат Mobile-розробників рівня Lead/Staff/Principal і вище (+500 доларів).
Рівень заробітних плат за мовами програмування
- Найвищі медіанні зарплати, як і півроку тому, мають спеціалісти, котрі працюють зі Scala. Серед них 75% — розробники рівня Senior та вище.
- За ними слідують мови Go, Kotlin, Swift і Python — для Senior та Middle розробників із цими основними мовами зарплати залишаються одними з найвищих.
- Також вищі за середнє рівня заробітки досвідчених розробників, що пишуть на Ruby та Java. Медіанні зарплати джуніорів і мідлів, які переважно використовують Java, також перевищують середні за всіма мовами.
Динаміка зарплат за мовами програмування
- TypeScript: зарплати сеньйорів стабілізувалися на рівні грудня 2024 року, мідли трохи знизилися (-100 доларів), джуніори практично не змінилися.
- JavaScript: зарплати сеньйорів і мідлів продовжують знижуватися (-225 доларів і -175 доларів відповідно за пів року), джуніори відновилися до рівня літа 2024 року.
- C# / .NET: падіння зарплат, що почалося у 2022-2023 роках, зупинилося; за пів року медіанні заробітки зросли у всіх категоріях: +250 доларів у сеньйорів, +100 — у мідлів, +45 — у джуніорів.
- Java: зарплати сеньйорів продовжують рости (+100 доларів порівняно з груднем 2024 року). Зарплати мідлів знижуються з грудня 2023 року (-50 доларів за останні шість місяців), джуніори мають стабільні показники.
- PHP: зарплати сеньйорів практично відновилися після двох років падіння (+325 доларів). У мідлів триває тренд до зниження (-200 доларів за пів року). Зарплати джуніорів демонструють позитивну динаміку (+100 доларів від грудня).
- Python: спостерігається продовження тренду зростання зарплат сеньйорів (+175 доларів за пів року) та мідлів (+100 доларів за пів року). Зарплати джуніорів стабільні.
- Kotlin: зарплати сеньйорів зросли на 165 доларів за пів року, хоча поки не досягли максимальних значень за останні два роки. Зарплати мідлів продовжують знижуватись (-103 долари). Джуніори після падіння в другій половині 2024 року дещо відновилися, але залишаються одними з найнижчих серед усіх мов.
- C++: зарплати сеньйорів мають тенденцію до зниження (-200 доларів за пів року). Зарплати мідлів стабілізувалися після грудневого падіння. Медіанна зарплата джуніорів різко зросла (+315 доларів), хоча це може бути випадкове коливання.
- Swift: заробітки розробників усіх рівнів підвищилися за останні пів року: +175 доларів у сеньйорів, +400 у мідлів, +50 у джуніорів.
- Ruby/Rails: зарплати сеньйорів зросли на 100 доларів за останні шість місяців. Проте у мідлів триває тенденція до зниження (-125 доларів). Відповідних даних для джуніорів недостатньо (лише 6 анкет).
- Go: зарплати сеньйорів залишаються одними з найвищих в Україні, проте демонструють спад — мінус 100 доларів за пів року і мінус 488 за рік. Зарплати мідлів дещо відновилися (+73 долари за пів року) після падіння в другій половині 2024 року. Для джуніорів даних недостатньо (8 анкет).
Таким чином, зарплатна ситуація серед IT-фахівців в Україні у 2025 році характеризується стабілізацією та поступовими змінами у бік підвищення для більшості досвідчених розробників, при цьому зберігаються значні варіації залежно від рівня, спеціалізації, місця роботи та мови програмування.