Трамп висунув вимогу — експерт оцінив шанси американського лідера завершити війну — УНІАН

Христина Левченко

27 Липня, 2025

Президент США продовжуватиме чинити тиск на Володимира Путіна з метою забезпечення чесних та відповідальних переговорів, а не отримання порожніх обіцянок, заявив Фред Флейтц, колишній заступник помічника президента Дональда Трампа та керівник апарату Ради національної безпеки в його першому президентському терміні.

Флейтц, виступаючи в ефірі Fox News Digital, висловив впевненість, що стратегія Трампа щодо впливу на російського лідера з метою завершення війни в Україні дасть результат. Проте, на його переконання, це потребуватиме тривалого часу.

Основні тези Фреда Флейтца:
– План Дональда Трампа є дієвим, і він наполягатиме на його реалізації.
– Президент США буде продовжувати наполягати на поверненні Путіна до переговорного процесу та відмові від обіцянок, які не мають наміру виконувати.
– Трамп не збирається терпіти брехню чи імітацію перемовин.
– Перша половина президентського терміну лише початок, розв’язання конфлікту можливе за кілька років.
– Війна в Україні завершиться лише після укладення угоди про припинення вогню.
– Така угода можлива за умови, що Україна погодиться на тимчасове утримання від вступу до НАТО, а її західні союзники продовжать постачати озброєння.

Флейтц зазначив, що мир можна досягти за сценарієм, за якого:
– Росія не почуватиметься загроженою зростанням впливу Західної Європи в Україні,
– Україна не хвилюватиметься щодо можливого вторгнення після оголошення перемир’я.

Хоча цей варіант може здатися амбітною метою, він є найреалістичнішим способом припинити бойові дії. Історія свідчить, що подібні конфлікти потребують часу, як і процес миротворення.

Окрім того, експерти висловлюють критичні оцінки щодо «ультиматуму» Трампа Путіну.

Зокрема, професор стратегічних досліджень Університету Сент-Ендрюса в Шотландії Філліпс Пейсон О’Браєн вважає, що 50-денний ультиматум американського президента фактично надає російському лідеру можливість накопичувати силу в конфлікті. За його словами, це послаблює обороноздатність України і грає на користь Кремля.

У свою чергу, The Wall Street Journal відзначила, що переговори між Україною та Росією у Стамбулі не наблизили сторони до миру. Після третього раунду переговорів оглядачі описали ситуацію як «дипломатичний кабукі», підкреслюючи, що Путін не зацікавлений у жодних домовленостях, окрім повної капітуляції України. Водночас Трамп, ймовірно, не вживатиме рішучих дій, а скоріше затягуватиме час, замість того, щоб активно підтримувати Україну у виснаженні російських ресурсів.

Крім того, існує думка, що через ультиматум Трампа змінилася позиція європейських країн, що не пішло на користь Україні. Колишній офіцер британської армії Геміш де Бреттон-Гордон звернув увагу на те, що європейці стали надто розслабленими та переключили свою увагу на військові дії Ізраїлю в секторі Гази. Водночас загроза від Росії залишилася, і немає жодних ознак того, що Москва готова підкорятися американським вимогам.

Таким чином, політичні експерти та колишні військові аналітики вказують на низку аспектів, що впливають на динаміку конфлікту та переговорного процесу, наголошуючи на тривалості й складності досягнення стійкого миру в Україні.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар