Президент США Дональд Трамп висловив невпевненість щодо своїх можливостей покласти край війні Росії проти України, що суттєво відрізняється від його первинної обіцянки швидко завершити конфлікт, яку він озвучував під час передвиборчої кампанії, інформує Politico.
Під час спілкування з журналістами на борту Air Force One Трамп заявив:
– «Я не знаю. Я не можу сказати, чи це станеться», — відповівши на запитання про впевненість у можливості припинити бойові дії.
Коли його поцікавили, чи є припинення війни одним із пріоритетів, президент відповів:
– «Так. Я хотів би, щоб це сталося».
Раніше, у ході передвиборчої кампанії, Трамп обіцяв припинити бойові дії між двома країнами з першого дня перебування на посаді. Однак пізніше він охарактеризував цю обіцянку як «перебільшення» в інтерв’ю журналу TIME.
Цього тижня він провів телефонні розмови як з очільником Кремля Володимиром Путіним, так і з Президентом України Володимиром Зеленським. За словами Трампа, розмова з російським лідером, що відбулася у четвер, «не принесла жодного прогресу».
Натомість розмова з українським президентом здавалася більш продуктивною. Згідно з повідомленням Зеленського у соціальних мережах та його заявою для журналістів, під час бесіди йшлося про:
1. Протиповітряну оборону України
2. Спільне оборонне виробництво
3. Взаємні закупівлі та інвестиції
У п’ятницю Трамп повідомив журналістам на Air Force One:
– «У нас була дуже хороша розмова, я вважаю, дуже стратегічна».
Водночас, він не приховав свого розчарування телефонним діалогом із Путіним:
– «Я ж казав вам, що дуже незадоволений своєю розмовою з президентом Путіним. Він прагне йти до кінця, продовжуючи вбивати людей, і це не веде до добра».
На початку цього тижня Пентагон тимчасово призупинив деякі поставки озброєнь до України, посилаючись на занепокоєння з приводу вичерпання запасів боєприпасів у Сполучених Штатах.
На прохання прокоментувати цю паузу у четвер Трамп відповів:
– «Ми цього не робили. Ми надаємо зброю. Ми дали багато озброєння, і зараз надаємо його, працюємо з ними та намагаємося допомогти. Але ми цього не робили».