У Дніпрі модернізують водопровідні системи та фільтрувальні комплекси

Ірина Демченко

1 Липня, 2025

У Дніпрі продовжуються планові комплексні роботи з оновлення критичної інфраструктури міста. Нещодавно на вулиці 93-ї Холодноярської Бригади було встановлено перший наземний пожежний гідрант. Про це повідомляє видання «Наше місто», посилаючись на пресслужбу міської ради Дніпра.

За словами Владислава Павленка, провідного інженера інспекції контролю за ремонтами КП «Дніпроводоканал», новий наземний гідрант значно спрощує доступ до води у разі аварійних ситуацій. Конструкція дозволяє автомобілям ДСНС швидко заправлятися водою без необхідності відкривати підземний стендер: достатньо лише приєднати рукави та одразу почати подачу води.

Встановлений гідрант успішно пройшов усі необхідні перевірки на технічну справність та відповідає встановленим вимогам. Наразі він готовий до експлуатації.

Як повідомив головний технолог КП «Дніпроводоканал» Євген Захаренко, у місті тривають системні заходи щодо модернізації критично важливої інфраструктури, зокрема, протипожежного захисту. За затвердженим міською владою графіком, у різних районах Дніпра проводять заміну та встановлення нових пожежних гідрантів. Пріоритетним є оновлення обладнання поблизу важливих об’єктів:

– шкіл;
– дитячих садочків;
– медичних установ;
– об’єктів критичної інфраструктури.

Геолокації відновлених гідрантів одразу передаються до підрозділів ДСНС для оперативного використання у разі потреби.

Протягом 2025 року у різних районах міста було оновлено та відремонтовано 158 пожежних гідрантів.

Щодо модернізації очисних споруд, на Південній станції аерації було оновлено обладнання. Там встановили нову компресорну станцію з роторною повітродувкою та шафою управління, що забезпечує подачу кисню до аеротенків. У цих ємностях очищення стічних вод відбувається біологічним методом за участю анаеробних бактерій.

Начальниця Південної станції аерації Інна Кареліна пояснює, що станція є однією з трьох каналізаційних очисних споруд у Дніпрі, які обслуговують майже половину правобережної частини міста. Стічні води з південних районів надходять на очисні споруди по напорно-самопливних колекторах і проходять кілька етапів очищення:

1. Механічного очищення;
2. Біологічного очищення;
3. Знезараження.

Після цього очищені води повертаються до річки Дніпро.

Крім того, у будівлі решіток на станції проведено капітальну реконструкцію із повною заміною обладнання, що значно підвищило ефективність початкової механічної очистки стоків.

Для забезпечення безперебійної роботи у разі аварійних відключень електроенергії Південна станція аерації оснащена потужним дизельним генератором потужністю 1800 кВт. Цей генератор повністю покриває енергетичні потреби технологічних процесів і гарантує безперервну роботу обладнання.

Головний технолог КП «Дніпроводоканал» Євген Захаренко зазначив, що під час останньої перевірки станції не було виявлено жодних недоліків, а всі системи працюють у звичайному режимі. Модернізація обладнання спрямована не лише на підвищення надійності роботи станції, а й на зменшення енергоспоживання. Особливе значення має нова компресорна станція, оскільки система подачі кисню є ключовою у біологічному очищенні, що робить цю інвестицію важливою для стабільності та екологічної безпеки міста.

Нагадаємо, що раніше ми повідомляли про можливості, які надає програма співфінансування для багатоквартирних будинків ОСББ та ЖБК у Дніпрі. Окрім того, тривають активні роботи з встановлення других тамбурних дверей у будинках Індустріального району міста.

Категорія: Влада, Новини Дніпра
Позначка: Дніпро

Запрошуємо долучатися до наших новин у Telegram.

Автор

  • Ірина Демченко

    Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.
    Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне