У Дніпрі проводять ремонт на перехресті вулиці Короленка та проспекту Дмитра Яворницького

Ірина Демченко

5 Липня, 2025

У Дніпрі активно здійснюється реалізація проєкту «Рух без бар’єрів», ініційованого першою леді Оленою Зеленською. Наразі ведуться роботи з реконструкції ділянки на перехресті проспекту Дмитра Яворницького та вулиці Короленка — це є одним із ключових етапів у створенні першого в місті безбар’єрного маршруту, повідомляє «Наше місто» з посиланням на інформацію пресслужби міської ради.

Цей маршрут поширюватиметься від площі Соборної до залізничного вокзалу і покликаний забезпечити комфортне та безпечне пересування для усіх верств населення, зокрема:

  • осіб з інвалідністю,
  • батьків з дитячими візочками,
  • літніх громадян,
  • військовослужбовців, які отримали поранення,
  • усіх, хто стикається з фізичними чи сенсорними обмеженнями.

Головний архітектор міста Дніпра Дмитро Волик зауважив, що частина цієї території вже була адаптована для комфортного пересування, адже під час реконструкції вулиці Короленка дотримувалися принципів інклюзивності. Наразі триває капітальний ремонт перехрестя проспекту Дмитра Яворницького з вулицею Володимира Мономаха, де влаштовують пішохідні переходи. Вже завершено облаштування трамвайних колій, щоб людям з інвалідністю, пенсіонерам і сім’ям з дитячими візочками було зручно їх переходити. Такі системні роботи планують проводити на кожному перехресті, щоб поєднати існуючі локації, пристосовані для людей з інвалідністю, в єдиний зручний безбар’єрний маршрут. Усі ці заходи сприятимуть тому, що Дніпро стане комфортним, доступним і дружнім до всіх мешканців.

Одним із тих, для кого створення безбар’єрного простору є надзвичайно важливим, є ветеран війни Тимофій Мишаков. Після поранення у 2019 році він пересувається на інвалідному візку і підтримує проведені у місті зміни.

Ветеран зазначив: «Високі бордюри та нерівності на пішохідних доріжках значно ускладнюють моє пересування містом. Недавно я прийшов у магазин за пляшкою води, але виявив, що поріг має 10 сантиметрів, а пандуса немає. Це суттєва перешкода, тому доводиться звертатися по допомогу до інших людей. Тож впровадження проєкту «Рух без бар’єрів» — це дуже добра ініціатива. Хотілося б, щоб безбар’єрність поширилася по всьому місту. Я вже помічаю певні позитивні зміни: магазини стають більш пристосованими для людей у візках та батьків із візочками. Поступово безбар’єрність у Дніпрі впроваджується», — розповідає Тимофій Мишаков, амбасадор проєкту.

Паралельно з реконструкцією цих ділянок ведуть роботи й на інших територіях міста. Наприклад, на перехресті проспектів Дмитра Яворницького та Науки облаштовують нову пішохідну зону й велосипедні доріжки.

Перший безбар’єрний маршрут у Дніпрі вже має спеціальне маркування, що сигналізує маломобільним громадянам про безпечний та зручний простір для пересування.

Також міська влада активно співпрацює з представниками місцевих підприємств, які долучаються до реалізації ініціатив з метою зробити міську інфраструктуру максимально доступною для кожного.

Довідкова інформація:

  • «Рух без бар’єрів» — це ключовий проєкт Міністерства розвитку громад та територій України, реалізований у рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської.
  • Проєкт охоплює 15 пілотних громад, серед яких такі міста, як Дніпро, Київ, Одеса, Львів, Тернопіль, Полтава та інші.
  • У межах ініціативи створюють безбар’єрні маршрути, оснащені доступними тротуарами, зрозумілою навігацією, тактильними позначками, пандусами, адаптованими магазинами, державними установами і кав’ярнями.
  • Виконавчим партнером проєкту є громадська організація «Безбар’єрність».

Раніше повідомлялося про безбар’єрне облаштування вулиці Дениса Котенка у Дніпрі, де встановили тактильну плитку та понижені бордюри.

Також у місті тривають ремонтні роботи на проспекті Дмитра Яворницького у межах підготовки першого безперешкодного маршруту.

Фото: пресслужба міської ради Дніпра.

Автор

  • Ірина Демченко

    Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.
    Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне

Залишити коментар