,

У Дніпровському регіоні закрили 31 нелегальний кол-центр – новини Дніпра

Ірина Демченко

9 Серпня, 2025

У Дніпрі, Кривому Розі, Нікополі, Кам’янському та Самарі припинили діяльність 31 шахрайського кол-центру. Про це повідомляє Depo.Дніпро, посилаючись на інформацію Офісу Генерального прокурора України (ОГПУ).

За процесуального керівництва обласної та окружних прокуратур проведено масштабні заходи, спрямовані на викриття та блокування незаконної діяльності. Встановлено, що частина викритих кол-центрів діяла під прикриттям брокерських компаній та псевдофінансових платформ. Оператори цих центрів спонукали громадян інвестувати у криптовалюту, пропонуючи їм прибутки від нібито вигідної торгівлі на біржі.

Інші учасники шахрайської схеми видавали себе за працівників банківських установ або державних органів. Телефонним шляхом вони отримували конфіденційну інформацію, що дозволяло знімати кошти з банківських рахунків жертв. Незаконно здобуті гроші переводили на фіктивні рахунки та банківські картки, а згодом — обготівковували через контрольованих осіб.

Серед потерпілих знаходяться громадяни України, зокрема військовослужбовці, а також іноземні громадяни.

Під час проведення обшуків правоохоронці вилучили:

– понад 2 000 одиниць комп’ютерної техніки;
– мобільні телефони;
– готівку;
– підроблені посвідчення та інші важливі речові докази.

Наразі прокурори готують клопотання про арешт вилученого майна.

Досудове розслідування триває у рамках кримінального провадження за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України. В ході слідства встановлюється повний перелік осіб, причетних до функціонування шахрайської мережі, а також ідентифікуються потерпілі.

Рекомендуємо також звернути увагу на інші матеріали, зокрема про випадки шахрайства, пов’язані з обіцянками працевлаштування за неправомірну винагороду.

Більше новин про події у світі можна знайти на порталі Depo.Дніпро та в єдиному каналі новин Google News. Слідкуйте за оновленнями у Телеграмі та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook для оперативного отримання свіжої інформації.

Автор

  • Ірина Демченко

    Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.
    Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне

Залишити коментар