У Чернігові планують сформувати команду з ампутованого футболу – виду спорту, пристосованого для людей з інвалідністю, зокрема тих, хто має ампутації або деформації кінцівок. До складу чернігівської команди увійшов Юрій Вєткін, ветеран російсько-української війни, який раніше не займався футболом. За словами тренера Михайла Ярмошенка, до тренувань можуть долучатися не лише учасники та учасниці бойових дій, а й особи, які втратили кінцівки з інших причин.
Юрій та Роман — ветерани, котрі займаються адаптивним футболом разом із учнями спортивної школи «Десна».
Юрій Вєткін зазначає:
– «На жаль, багато хлопців, які втратили кінцівки через війну, мають обмеження в рухах та діяльностях. Ампфутбол на милицях дає їм упевненість, що все можливо. Не так, як раніше, але ж можливо».
Ветерани Юрій і Роман тренуються разом із вихованцями спортшколи «Десна».
Вихованець спортшколи Микита Попов розповідає, що ветерани докладають значних зусиль:
– «Вони захищали нас і нашу державу, і хочеться показати їм нашу вдячність за це. Зараз вони тренуються, і я впевнений, що у них все вийде».
Тренування проходять на міні-футбольному полі стадіону імені Гагаріна, який було зруйновано внаслідок обстрілів російських військ 11 березня 2022 року. Юрій Вєткін підкреслює:
– «Ми розуміємо мету цього всього, адже вихованці спортшколи точно будуть грати на відновленому стадіоні».
Юрію Вєткіну 58 років. Він служив у війську 22 роки, має бойовий досвід участі в зоні АТО. 24 лютого 2022 року долучився до чернігівської територіальної оборони. 5 березня, потрапивши під обстріл, втратив ногу:
– «Надійшла інформація, що вороги оминають наші позиції зі сторони лижної бази та Яцева. Ми пішли на зачистку, але були накриті мінометним обстрілом».
Мотивували Юрія зайнятися ампфутболом інші учасники бойових дій. Він розповідає:
– «У мене є побратими та колеги, які займаються ампфутболом. Зокрема, моя побратимка Оля Бенда є капітанкою жіночої збірної України з цього виду спорту. Мені дуже імпонує ідея відродження футбольного клубу «Десна» у новому форматі».
За інформацією тренера Михайла Ярмошенка, наразі в ампфутбол грають четверо осіб. Для створення повноцінної команди з Чернігова та участі в змаганнях бракує ще трьох спортсменів:
– «Ми формуємо команду у Чернігові і, коли вона буде готова, плануємо брати участь у чемпіонаті України. Перший національний турнір запланований на вересень цього року».
Тренер Михайло Ярмошенко наголошує на важливості розвитку ампфутболу в регіоні:
– Формування команди сприятиме реабілітації ветеранів та популяризації адаптивного спорту.
Тренування відбуваються на території стадіону імені Гагаріна, який, незважаючи на руйнування, залишається символом майбутнього відновлення спорту в місті.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів у соціальних мережах і месенджерах:
– Telegram
– Facebook
– Viber
– YouTube
– WhatsApp
– TikTok