У Полтаві мешканці заблокували проїзд авто ТЦК, мобілізовані втекли.

Олена Ткач

26 Липня, 2025

У Полтаві сталася надзвичайна ситуація: група осіб зупинила транспортний засіб, в якому мобілізовані чоловіки прямували до навчального центру. Внаслідок цього деякі військовозобов’язані зникли у невідомому напрямку.

Цю інформацію підтвердили у Полтавському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

За даними ТЦК, подія сталася 25 липня близько 20:00. Тоді група цивільних осіб перекрила дорогу автотранспорту, який перевозив мобілізованих до навчального закладу. Під час інциденту внаслідок силових дій зі сторони цивільних транспортний засіб зазнав пошкоджень, а низка мобілізованих осіб зникла у невідомому напрямку.

За фактом перешкоджання законній діяльності Збройних сил України з боку цивільних громадян правоохоронцями направлено відповідне подання до Служби безпеки України (СБУ). Щодо мобілізованих військовослужбовців, які вчинили самовільне залишення частини, повідомлено Державне бюро розслідувань (ДБР).

В офіційному повідомленні ТЦК наголосили на кримінальній відповідальності за подібні дії:

  • Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України кваліфікується як кримінальний злочин і карається позбавленням волі строком від 5 до 8 років.
  • Якщо подібні дії призводять до загибелі людей або інших тяжких наслідків, покарання підсилюється і передбачає тривалість ув’язнення від 8 до 15 років.
  • Після мобілізації, тобто після видачі наказу начальника ТЦК про призов під час мобілізації, цивільна особа отримує юридичний статус військовослужбовця.
  • У разі самовільного залишення транспортного засобу на шляху до навчального центру або безпосередньо навчального центру під час навчання особа підлягає кримінальному покаранню за статтею 407 Кримінального кодексу України (самовільне залишення військової частини або місця служби) з позбавленням волі від 5 до 10 років.
  • Якщо військовослужбовець ухиляється від служби шляхом самокалічення, імітації хвороби, підроблення документів або інших видів обману, застосовується санкція статті 409 ККУ із покаранням у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 10 років.

Читайте також:
Посадова особа київського територіального центру комплектування вимагала хабар у розмірі 3500 доларів США за зняття з розшуку військовозобов’язаного.


Унікальних переглядів: 77


Редактор матеріалу: Вікторія Онісімова


Якщо вам сподобалась ця стаття, найкращою підтримкою буде переказ на гонорари авторам "Новинарні" у розмірі 50, 100 або 200 гривень. Реквізити для внесків доступні за посиланням на сайті редакції.

Крім того, кожен читач може налаштувати щомісячні добровільні перекази будь-якої суми через платформу Patreon на підтримку редакції. Ми цінуємо вашу довіру!


Хочете отримувати більше якісних матеріалів і цікавих новин про Україну, що захищається? Підписуйтесь на "Новинарню" у соцмережах:

  • Telegram
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар