У Житомирі викрили обманну схему продажу автомобілів: постраждали військові – Новоград.City

Олена Ткач

7 Липня, 2025

Кіберфахівці Служби безпеки України у взаємодії з Національною поліцією та Департаментом виконання покарань припинили діяльність шахрайської схеми, що діяла у одній із виправних установ міста Житомира. Механізм афери полягав у виманюванні коштів у громадян шляхом шахрайських операцій із продажу неіснуючих автомобілів.

За даними пресслужби Управління СБУ в Житомирській області, серед постраждалих виявилися жителі різних регіонів країни, включаючи і військовослужбовців Сил оборони України. Зловмисники публікували в Інтернеті оголошення про продаж автомобілів, які насправді не існували, підкреслюючи можливість доставки транспортних засобів до будь-якого куточка України.

Для організації доставки вони брали передплату — аванс, який клієнти переказували на підконтрольні зловмисникам банківські картки. Вартість транспортування варіювалась від кількох тисяч до десятків тисяч гривень залежно від регіону призначення. Найвищими були тарифи на перевезення автомобілів до прифронтових областей, які регулярно піддаються обстрілам.

Після отримання коштів шахраї блокували номери телефонів «замовників» і припиняли будь-який зв’язок із ними. Відвлекаючи гроші у готівку, вони використовували їх для власних потреб.

Офіційно підтверджено, що з початку року кілька десятків осіб стали жертвами даної афери, кожен із яких втратив до 34 тисяч гривень. За версією слідства, організатором цієї шахрайської діяльності є 30-річний засуджений за майновий злочин, який наразі відбуває покарання у виправній установі Житомира. Для реалізації афери він залучив співучасника, який перебуває поза межами установи, котрий за винагороду приймав готівкові кошти та передавав їх організатору.

Під час проведення санкціонованих обшуків у камері організатора та за місцем проживання його спільника правоохоронці вилучили:

– мобільні телефони;
– банківські картки, задіяні у схемі;
– чорнові записи;
– інші матеріальні докази злочинної діяльності.

Усім підозрюваним повідомлено про підозру за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене повторно). На даний час триває досудове розслідування, під час якого встановлюється точна кількість потерпілих. Також здійснюються заходи для притягнення до відповідальності інших учасників злочинної схеми.

Документування кримінального правопорушення здійснили кіберфахівці Управління СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими та оперативними працівниками карного розшуку Головного управління Національної поліції регіону. На додачу, до проведення слідчих дій долучилися співробітники оперативного відділу установи виконання покарань. Процесуальне керівництво здійснює обласна прокуратура.

Раніше СБУ вже викривала інші резонансні справи на Житомирщині, зокрема продаж фальшивих інвалідностей для ухилянтів від мобілізації. Детальніше про це можна дізнатися за відповідним посиланням.

Читайте також: Обов’язкова верифікація дітей у медичній системі міста Звягеля з 1 липня – нагадування від Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Автор

  • Олена Ткач

    Фахівчиня з цифрового маркетингу. Пише просто про складне: штучний інтелект, мобільні додатки, технології в Україні.
    Гасло: «Технології — це просто. Особливо, коли пояснюю я».

різне

Залишити коментар