Автомобілістів в Україні дедалі частіше оштрафовують за порушення правил дорожнього руху, які насправді скоїли не вони. Найбільш розповсюдженою ситуацією є випадки, коли транспортним засобом користувався родич або знайомий, але офіційно керівником вважається власник авто — саме йому автоматично надсилають штрафи.
Про це інформує mAuto.
Як уникнути відповідальності за порушення, здійснені іншими особами
Для захисту власних інтересів у таких випадках у Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ радять оформити статус належного користувача транспортного засобу. Це особа, яка матиме офіційне право керувати автомобілем і нестиме відповідальність за порушення правил дорожнього руху.
Статус належного користувача можна отримати двома способами:
- онлайн, через «Кабінет водія» або мобільний застосунок «Дія»;
- офлайн, звернувшись до будь-якого сервісного центру МВС.
Для оформлення статусу необхідно надати такі документи:
- технічний паспорт транспортного засобу (від власника);
- посвідчення водія потенційного користувача;
- ідентифікаційний код (ІПН) та контактні дані цієї особи.
Процедуру можливо пройти дистанційно, скориставшись електронним підписом. Після підтвердження у відповідному реєстрі з’явиться спеціальний запис, а в технічному паспорті автомобіля буде додано новий рядок із відомостями про належного користувача.
У випадку відсутності вказівки на належного користувача, усі штрафи — зокрема, за перевищення швидкості, неправильне паркування чи інші порушення — автоматично надходитимуть власнику автомобіля незалежно від того, хто саме перебував за кермом у момент інциденту. Якщо ж особа втратила потребу користуватися транспортним засобом, свій статус вона може легко анулювати.
Читайте також:
[Тут можуть бути посилання на додаткові матеріали]