,

Несподівані голи, захопливий поєдинок і святкування Дня народження. УПЛ. 8 тур. Оболонь

Владислав Мельник

4 Жовтня, 2025

У восьмому турі Української Прем’єр-ліги київська “Оболонь” приймала рівненський “Верес”. Обидві колективи розміщувалися поруч у турнірній таблиці: у “Оболоні” було 9 очок, у “Вереса” — 7. З одного боку, ці показники можна охарактеризувати як середні, з іншого ж — очікувати значних проривів від обох команд цього сезону не було особливих підстав.

Головний тренер “Оболоні” Антоненко застосував улюблену схему з п’ятьма захисниками. У стартовому складі він виставив десять гравців, які тиждень тому зіграли внічию 0:0 проти “Зорі”. Єдина зміна відбулася у нападі: замість Теслюка вийшов Устименко, який грав разом із Нестеренком. Варто також зазначити, що другий матч поспіль на останньому рубежі в складі був 18-річний голкіпер Сташків, тоді як Федорівський залишився серед запасних.

Тренер “Вереса” Шандрук також, візуально, виставив три центральні захисники, однак порівняно з поразкою 1:4 від “Полісся” у попередньому турі кардинально перетрусив лінію атаки. Замість Куції вийшов Кучеров, а Айдін замінив Стеня. Турецький нападник грав разом із Ндукве, утворюючи нападний дует.

До того ж важливо підкреслити святковий контекст — цього дня “Оболонь” святкувала 13-ту річницю свого заснування. Незважаючи на не зовсім сприятливі погодні умови, трибуни були заповнені великою кількістю глядачів.

Хід подій на полі розпочався з активної гри “Вереса”: команда з перших хвилин намагалася розширити розіграш по флангах і розтягнути оборону суперника. “Оболонь”, здавалося, не заперечувала проти ролі другого номеру, поступово стримуючи напади гостей. Однак на 14-й хвилині відбувся необов’язковий гол у ворота господарів. Після дальнього вкидання ауту в штрафну майданчик Ндукве не зміг точно пробити головою по м’ячу, але цей рух дезорієнтував голкіпера Сташківа, який несподівано пішов на перехоплення. М’яч без доторку опинився у воротах, а захисник Дубко намагався вибити його головою. Проте після незначного дотику, фактично по голові, м’яч закотився у сітку. Суддя звернувся до ВАР, зафіксував дотик Дубка і гол було зараховано, хоча в іншому випадку ситуація могла б скластися інакше.

Після пропущеного м’яча “Оболонь” помітно активізувалася, почала тиснути на суперника та шукати нагоди для взяття воріт. Водночас “Верес”, виграючи в рахунку, почав більш обережно грати, намагаючись контролювати м’яч і зберегти результат. Врешті господарі відквитали гол, і він був справді ефектним. Після навісу з флангу “Верес” вибив м’яч із штрафного майданчика, але він ідеально потрапив на ногу Курку, який зі 28 метрів завдав потужного і складного для воротаря удару. Воротар Гоорох міг діяти краще, але відскок від газону ускладнив ситуацію, й м’яч, пробиваючи через руки голкіпера, залетів у сітку. Цей гол став першим ударом Курка в сезоні — і одразу таким видовищним.

У кінці першого тайму атаки іменинників “Оболоні” тривали, проте рахунок на перерву залишився незмінним — 1:1.


8-й тур УПЛ, сезон 2025/26
04 жовтня, Київ, стадіон “Оболонь”, 15:30
Арбітр: Сергій Задіран (Київська область)

Рахунок:
“Оболонь” (Київ) – “Верес” (Рівне) 1:1

Голи:

  • Курко (28) – за “Оболонь”
  • Дубко (14, автогол) – на користь “Вереса”

Попередження:

  • у гравців “Оболонь”: Слободян, Шевченко, Семенов
  • у футболістів “Вереса”: Кучеров, Куція, Корнійчук

Склад “Оболоні”:
Сташків, Ільїн, Семенов, Приймак, Дубко, Шевченко, Слободян (замість Кулаковського, 45+2), Курко (замість Бичека, 73), Чех, Нестеренко (замість Суханова, 52), Устименко (замість Прокопенка, 73)

Склад “Вереса”:
Гоорох, Ціпот, Гончаренко, Сміян (замість Корнійчука, 46), Стамуліс, Кучеров, Харатін (замість Нонго, 69), Шарай (замість Протасевича, 83), Бойко, Ндукве (замість Куції, 37), Айдін (замість Стеня, 69)

author avatar
Владислав Мельник
Колишній спортсмен, тепер — спортивний оглядач. Стежить за подіями в українському та світовому спорті.Гасло: «Мій спорт — ваші емоції».

різне