Влада Російської Федерації зіштовхується зі зниженням ефективності грошових винагород, які раніше мотивували громадян брати участь у війні проти України. У зв’язку з цим російське керівництво розробляє нові механізми вербування військовослужбовців. Зокрема, запроваджено матеріальне заохочення працівників поліції, які, своєю чергою, чинять тиск на соціально вразливі верстви населення з метою змусити їх укладати контракти з Міністерством оборони РФ.
За інформацією Центру протидії дезінформації (ЦПД), починаючи з минулого року російські поліцейські використовують методи шантажу затриманих осіб, пропонуючи їм замість ув’язнення долучитися до військових дій проти України. Розмір премій за залучення новобранців, що виплачується співробітникам Міністерства внутрішніх справ Росії, варіюється залежно від регіону від 10 до 100 тисяч рублів (еквівалент приблизно 130–1300 доларів США).
Попри офіційні пропагандистські заяви про нібито відсутність втрат, на практиці Росія не справляється з поповненням кадрового складу у зв’язку з масштабними і регулярними втратами на фронті. Ідея повномасштабного призову залишається надзвичайно непопулярною серед населення, через що російська влада намагається реалізувати приховану мобілізацію.
У Центрі протидії дезінформації звернули увагу, що Кремль вдається до вербування солдатів не лише через поліцію, а також через заклади культури, як-от музеї та бібліотеки, а також через систему державних закупівель. Ці дії свідчать не лише про критичний дефіцит особового складу, але й про непохитну рішучість Росії продовжувати військові дії.
Крім того, за повідомленнями Укрінформу, у РФ планують позбавляти набутого російського громадянства мігрантів і створювати на базі цієї категорії осіб мобілізаційний резерв для подальшої військової агресії проти України.
Читайте також:
– Росія поширює у Сирії фейкову інформацію про нібито закупівлю в Україні «червоної ртуті» з метою створення ядерної зброї, – Головне управління розвідки Міністерства оборони України.