Верховний Суд примусив активіста Селіна виправити недостовірні відомості про міського голову Дніпра

Ірина Демченко

3 Липня, 2025

У Верховному Суді України розпочато розгляд касаційної скарги активіста з Дніпра Дениса Селіна. Позивач оскаржує рішення, яким його заяви на адресу міського голови Дніпра було визнано недостовірними. Основним аргументом Селіна стало прохання надати додатковий час і утриматися від спростування заяв до винесення остаточного судового вердикту. Проте Верховний Суд відмовив у задоволенні цього клопотання. Про це інформує видання «Наше місто» з посиланням на ресурс 49000.

У червні 2023 року громадський активіст Денис Селін розмістив у соціальних мережах допис із звинуваченнями, що мер Дніпра Філатов нібито придбав нове авто Porsche Cayenne вартістю більше п’яти мільйонів гривень під час воєнних дій. Вже за пів години публікацію було вилучено — автор пояснив це наявністю “помилок і неточностей”.

У відповідь Філатов звернувся до суду з позовом про спростування неправдивої інформації. В результаті розгляду справи Дніпропетровський апеляційний суд визнав висловлювання Селіна недостовірними та зобов’язав його опублікувати спростування протягом п’яти днів після набрання рішенням законної сили.

Найвищий судовий орган країни — Верховний Суд України — відхилив касаційну скаргу Селіна, який прагнув скасувати попередні судові рішення та відтермінувати виконання постанови про спростування. Верховний Суд підтвердив, що рішення апеляційного суду підлягає негайному виконанню.

Згідно з постановою, Денис Селін зобов’язаний опублікувати на власній сторінці у Facebook офіційне спростування раніше поширеної інформації про нібите придбання мером Porsche, у наступній формі: «Зазначена інформація є неправдивою».

Незважаючи на те, що судова ухвала набрала чинності, активіст досі не виконав зобов’язання. Відведений термін для публікації спростування минув, проте відповідний допис на сторінці не з’явився. До того ж, під час судового розгляду Селін заявляв, що сторінка у Facebook йому не належить, хоча тривалий час використовував її для публікації звітів і заяв.

Медіа також пов’язують активіста із сферами впливу кримінального авторитета Олександра Петровського, відомого під прізвиськом Нарік. Відомо, що у минулому Селін отримував грантове фінансування на діяльність у галузі захисту прав людини.

За невиконання рішення суду Денису Селіну може загрожувати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Зокрема, розглядається можливість притягнення до відповідальності за статтею 382 Кримінального кодексу України — умисне невиконання судового рішення. Така дія передбачає:

– штраф у розмірі до 17 тисяч гривень, або
– позбавлення волі строком до трьох років у випадку умисного тяжкого ухилення від виконання.

Нагадаємо, що раніше Театр обласної ради опинився у центрі скандалу після того, як привітав із Днем народження «мецената» Наріка, який втік за кордон.

Раніше також повідомлялося про те, що з початку війни колишній голова Дніпропетровської обласної ради виїхав за кордон, однак, попри це, досі залишається депутатом.

Читайте також про те, що СБУ оголосила про проведення контррозвідувальних заходів щодо так званого «злодія в законі» на прізвисько Умка.

Автор

  • Ірина Демченко

    Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.
    Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне

Залишити коментар