У перші п’ять місяців 2025 року Київ впевнено посів лідерську позицію за кількістю ввезених до України розкішних автомобілів, що підлягають оподаткуванню податком на розкіш, незважаючи на загальне зниження імпорту в даному сегменті. З 131 автомобіля, завезеного в країну, 43% або 56 транспортних засобів зосередилися саме у столиці. Цей показник є найвищим серед усіх регіонів України. Крім того, 13% (17 автомобілів) припали на Київську область, у той час як Львівська та Одеська області отримали по 12 люксових машин кожна.
За інформацією, наданою сервісом Опендатабот, у динаміці імпорту можна відзначити такі ключові моменти:
– Загальний імпорт елітних автомобілів у 2025-му році зменшився більш ніж утричі у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року, коли було ввезено 448 машин, а також порівняно з рекордним 2023 роком (584 одиниці).
– Водночас Київ демонструє стійкий попит на преміальні бренди.
– Порівняно з довоєнним 2021 роком кількість дорогих транспортних засобів збільшилася на 42%.
Найпопулярнішими марками автомобілів у 2025 році є:
1. Porsche — становить 63% від усіх ввезених люксових автомобілів, зокрема моделі Taycan (41%) та Cayenne E-hybrid (8%).
2. Mercedes-Benz — займає друге місце з часткою у 21%, переважно за рахунок моделей S 450 та S 580 4MATIC, які разом охоплюють 15% ринку.
Щодо найдорощих автомобілів, які були завезені до України у 2025 році, то саме в Києві зафіксовано такі унікальні екземпляри, як Rolls-Royce Cullinan Black Badge вартістю 700 тисяч доларів США та Rolls-Royce Spectre, ціна якого склала 600 тисяч доларів. Серед люксових нововвезених автомобілів переважають електромобілі (47%) та гібриди (23%), тоді як бензинові моделі становлять лише 19% цього сегменту.
Власники таких елітних автівок зобов’язані сплачувати щорічний податок у розмірі 25 тисяч гривень за умови, що автомобіль випущений не раніше ніж п’ять років тому та його вартість перевищує 3 мільйони гривень. Київ є головним джерелом надходжень за цим податком: у першому кварталі 2025 року кияни сплатили 26,5 мільйона гривень із загальних 87,2 мільйонів гривень, що надійшли до бюджету по всій країні. Перелік моделей, що підлягають оподаткуванню, щорічно оновлюється і наразі налічує 338 позицій, у той час як минулого року цей список містив 468 автомобілів.
Також слід зазначити суттєве зростання кількості престижних спорткарів та дорогих європейських авто, які виставлені на продаж у столиці. Наприклад, у квітні на онлайн-платформах і у шоурумах було доступно десятки вишуканих італійських та англійських суперкарів. Парк автомобілів бренду Lamborghini нараховував до десяти одиниць із загальною вартістю близько 2,7 мільйона доларів США (понад 110 мільйонів гривень).
Раніше повідомлялося, що за червень 2025 року український автопарк поповнився майже 20 тисячами вживаних легкових автомобілів, імпортованих з-за кордону, що на 7% більше показника аналогічного місяця минулого року. Це свідчить про активний ринок вживаної автомобільної техніки в країні навіть у складних економічних умовах.