Відпочинковий сезон на Дніпрі 2025 – місця для релаксу

Ірина Демченко

6 Липня, 2025

У Дніпрі, незважаючи на офіційну заборону купального сезону, пляжі залишаються популярними місцями відпочинку серед місцевих мешканців. Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році у місті не проводять офіційного відкриття сезону купання, однак люди щодня приходять на берегові зони, де засмагають, прогулюються, грають у пляжні ігри або просто відпочивають біля води — про це повідомляє видання «Наше місто».

Офіційно у Дніпрі функціонують три муніципальні пляжі: на Монастирському острові, у парку Сагайдак та в Придніпровську. Хоча купальний сезон офіційно заборонений, ці пляжі залишаються улюбленими місцями відпочинку мешканців міста. Зокрема, на Монастирському острові зараз тривають роботи з оновлення інфраструктури:

– ремонт пішохідної алеї;
– відновлення дерев’яних трапів для спуску до води;
– встановлення нової сітки для пляжного волейболу.

Це популярна локація, де люди відпочивають і займаються спортом, зазначає Катерина Гришина, представниця департаменту парків та рекреації.

### Пляж на Монастирському острові

Цей пляж є одним із найвідвідуваніших у місті. Наразі ведуться ремонтні роботи пішохідної доріжки, що йде від «Акваріуму» до виходу з пляжної зони. Головна мета ремонту — привести територію у відповідність до сучасних стандартів доступності для всіх категорій населення. У межах проєкту оновлять дерев’яні трапи до води та облаштують нові роздягальні, серед яких передбачені окремі кабінки, адаптовані для людей з інвалідністю, а також інклюзивні туалети.

Олексій Тесля, директор КП «Міська інфраструктура» ДМР, розповів, що роботи розпочали ще місяць тому і зараз триває впорядкування пішохідної доріжки, яка відповідатиме вимогам безбар’єрності — вона буде бетонною, більш комфортною та ширшою за попередню. Планується завершити роботи до кінця літа, щоб люди могли користуватися зручними умовами вже цього сезону.

Мешканці міста відповідають позитивно на оновлення пляжу, особливо ті, хто регулярно відвідує цю зону. Пані Ірина, яка живе неподалік, відзначає, що навіть під час заборони купатися атмосфера, природа та свіже повітря допомагають їй відновити моральні сили. Вона також цінує, що місто дбає про адаптацію пляжної зони для людей з особливими потребами.

Пляжна територія утримується у чистоті комунальними службами. Світлана, постійна відвідувачка пляжу, відзначає, що для неї це не просто місце відпочинку, а своєрідна «енергетична зона» — вона ходить сюди майже щодня, щоб підтримувати фізичну форму, насолодитися спілкуванням і прогулянками. За її словами, тут завжди чисто, адже регулярно прибирають прибиральники, а місцеві люди утворюють своєрідне пляжне ком’юніті.

Чоловік на ім’я Сергій, який вперше відвідав пляж на Монастирському острові, поділився, що за час повномасштабного вторгнення він лише двічі відпочивав біля водойми. Сергій зазначив, що берег доглянутий, чистий і спокійний, а відпочинок тут значно кращий, ніж у його районі, де пляжі менш облаштовані.

### Пляж у парку Сагайдак

Пляж у парку Сагайдак є ще однією популярною точкою для відпочинку місцевих мешканців. На цій території поряд з пляжною зоною розташований дитячий майданчик і лавочки. Містянин Ігор часто приходить сюди разом із донькою, але відзначає, що не довіряє стану навколишнього середовища і через це забороняє дитині купатися у водоймі. З огляду на безпекову ситуацію він радить уникати людних місць, однак визнає, що природні зони, як цей пляж, дарують ковток свіжого повітря і створюють комфорт і безпеку.

Попри заборону купання, комунальні служби періодично прибирають територію пляжу, а мешканці відзначають доглянутість зони. Однак варто знати, що на пляжах наразі не працюють рятувальники, тому дніпрян просять бути особливо обережними, особливо з дітьми, адже відповідальність за безпеку лежить на кожному самостійно.

### Неофіційні пляжі: чому мешканці обирають дикі зони відпочинку

Окрім офіційних пляжів, дніпряни все частіше обирають для відпочинку неофіційні місця, наприклад, косу на житловому масиві Перемога або пляж у сквері Прибережний. Часто саме місцеві жителі самостійно облаштовують ці території:

– прибирають сміття;
– розчищають пісок;
– встановлюють лави;
– прикрашають простір авторськими дерев’яними фігурами (як це відбувається на косі).

Тетяна, яка проживає на житловому масиві Перемога понад 40 років, розповідає, що цей пляж є для неї особливим. Вона цінує чистоту піску та активність місцевих мешканців, які доглядають за територією. Це, на її думку, яскравий приклад любові до рідного краю та бажання покращувати зелені зони, адже саме вони надихають і лікують душу.

Деякі сім’ї, як Марина з донькою Олександрою, у пошуках безпечних альтернатив відпочинку ближче до дому вже відкрили для себе пляж на масиві Перемога. Хоча територія досі має дикий вигляд, місцеві жителі облаштували кілька зручних місць для відпочинку.

Ще один неофіційний пляж розташований у сквері Прибережний. Там облаштовано волейбольне поле та розміщено дитячий батут. Відвідувачка Наталія часто приходить сюди, щоб відпочити і поніжитися на сонці. Вона підкреслює, що у нинішніх реаліях життя варто цінувати кожен момент відпочинку, не зважаючи на обмеження.

Водночас на неофіційних пляжах відсутнє регулярне обслуговування та контроль з боку комунальних служб, немає попереджувальних табличок про заборону купання, а якість води і стан дна залишаються невідомими. Тому рівень безпеки у таких місцях є умовним. Проте люди продовжують відвідувати ці зони, щоб відпочити на природі.

### Стан води та питання безпеки

Якість води на офіційних пляжних локаціях контролюється. Ярослав Крисько, заступник директора департаменту екологічної політики ДМР, розповідає, що моніторинг стану води відбувається регулярно за участю:

– «Центру екологічного моніторингу»,
– фахівців «Дніпровської політехніки».

За їхніми даними, вода перебуває у задовільному стані. Однак існують певні особливості:

– рівень pH іноді близький до верхньої межі норми;
– активне цвітіння водоростей прямо залежить від температури повітря.

Фахівці попереджають, що у період спекотної погоди цвітіння Дніпра може початися вже за кілька тижнів, що негативно впливає на якість води: знижується рівень розчиненого кисню, що шкодить водним організмам.

### Пляжна терапія

Незважаючи на всі труднощі, дніпряни знаходять свої улюблені місця біля води, які дарують відчуття літа та умиротворення. Міська влада в свою чергу підтримує офіційні пляжі у належному стані, займаючись очищенням берегів, піску й дна, а також слідкуючи за функціонуванням інфраструктури та забезпеченням безпеки.

Хоча офіційно купатися заборонено, пляжний сезон у Дніпрі триває у формі теплих сонячних днів, прогулянок босоніж по піску, пікніків з друзями та можливості відновити життєві сили на березі річки.

Фото: Валерій Кравченко.

Автор

  • Ірина Демченко

    Журналістка з понад 7-річним досвідом. Пише про події у Україні та світі, міське життя, політику та культуру і моду.
    Гасло: «Пишу про Дніпро, як про свій дім».

різне

Залишити коментар