У Київському зоопарку поповнилася родина королівських фазанів: з’явилися пухнасті пташенята. Про це інформує пресслужба КП «Київський зоопарк».
Полохлива матір протягом 24 днів встояла й сумлінно висиджувала кладку яєць, незважаючи на гуркіт війни. Тепер батьки бережно навчають своє потомство всім необхідним пташиним навичкам.
Для забезпечення оптимального харчування орнітологи із Києва розробили спеціальний вітамінізований корм, що виготовлений виключно з натуральних складових. За свідченнями експертів, пташенята стрімко ростуть на очах.
Побачити родину фазанів можна у Фруктовому саду зоопарку. Графік роботи:
– Вхід до Київського зоопарку — до 17:00;
– Перебування на території — до 18:30;
– Квиткові каси працюють: у понеділок з 12:00 до 17:00, з вівторка по неділю — з 10:00 до 17:00.
### Що відомо про тварин у Київському зоопарку
– Під час виконання бойового завдання на Харківщині у одному зі зруйнованих обстрілами будинків військові виявили двох совенят. Їх назвали Арей та Магура, спочатку передали військовій розвідці (ГУР), а нині вони мешкають у Київському зоопарку.
– Після тримісячного реабілітаційного періоду до природного вольєру повернулися три птахи нанду, врятовані із постраждалих районів Сумщини. У новому домі вони живуть у співтоваристві з іншими південноамериканськими тваринами — гуанако.
– Київський зоопарк запрошує відвідати каракалів, врятованих від жорстокого поводження. Ці тварини близько року проходили курс реабілітації. Крім них, у зоопарку мешкають сервали, які також пройшли лікування, реабілітацію й процес соціалізації. Йдеться про чотирьох представників цього виду, яких активісти врятували з постраждалого російськими обстрілами міста Курахове на Донеччині.
– Волонтери також доставили до Київського зоопарку молоду самку зеленої мартишки, врятовану під час обстрілів. На території закладу проживають і кромкачі абісинські, птахи-носороги завдовжки 90–110 см і вагою до 4 кг, які прибули з Харківщини.
– Навесні в Київському зоопарку завершилася реабілітація патагонських папуг, які тепер переходять до стадії соціалізації у новому груповому вольєрі. Цих птахів об’єднали з родиною папуг-монахів, також врятованих під час війни. Вольєр обладнали для зручності тварин різноманітними іграшками, гілками та фонтанчиком.
– Окрім зазначеного, у Київському зоопарку оселилися індики, а також звичайні і білі павичі, серед яких є ті, що пройшли реабілітацію. Павичі прогулюються яблуневим садом та зеленими парками зоопарку.
– До своїх водойм повернулися рідкісні червонокнижні пелікани: родина з 16 рожевих та 4 кучерявих птахів активно освоює територію. Для птахів створили комфортні умови, а відвідувачі можуть спостерігати їх під час щоденного годування, коли кожен з птахів споживає до 1,5 кг риби.
– Літні вольєри вже відкриті для слона, зебр, павіанів, макак і оленів-лір. Тварини насолоджуються сонячними денними прогулянками.
– У березні, коли низка країн відзначала Всесвітній день коня, Київський зоопарк також долучився до акції, спрямованої на привернення уваги до добробуту цих тварин. Місцевих коней Пржевальського пригостили особливим обідом.
Таким чином, Київський зоопарк продовжує піклуватися про різноманітних мешканців, надаючи їм найкращі умови для життя і адаптації в нових реаліях.