«Як діти усвідомлюють війну»: розповідь співачки Альони Омаргалієвої у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

Христина Левченко

4 Липня, 2025

Відома українська співачка Альона Омаргалієва поділилася однією з найемоційніших сторінок свого життя, пов’язаною з початком повномасштабної війни. Коли Росія вторглася в Україну, її чоловік, також відомий артист Тамерлан, організував евакуацію родини в безпечне місце. Перед цим він залишив дружині ключі від автомобіля, сам же, розуміючи серйозність загрози, став на захист держави. Історія Альони увійшла до експозиції Музею «Голоси Мирних», створеного Фондом Ріната Ахметова.

Альона згадує трагічний ранок 24 лютого 2022 року: разом із Тамерланом вони планували виступ на приватному святі у друзів, однак прокинулися від гучних вибухів. Вперше з часу їхнього знайомства вона побачила в очах чоловіка справжній страх.

Вона розповідає:

– Тамерлан не знав, як діяти — ніхто не знав.
– Він евакуював дружину та сина на захід країни.
– Перед від’їздом пообіцяв повернутися до Києва та просив залишатися на зв’язку, не хвилюватися.

Проте тривога не давала заспокоїтися: мобільний зв’язок періодично пропадав, а Новини з Київщини викликали ще більший страх. Найважче було їхньому синові Тимурчику, якому тоді було вісім років. За словами Альони, діти прекрасно відчувають зміну реальності, розуміючи, що таке війна — вони чують сирени, усвідомлюють напругу довкола. З часом сім’я прийняла рішення повернутися додому, до Києва.

Після повернення Альона вперше побачила чоловіка зовсім іншим — він суттєво схуд, втратив приблизно п’ятнадцять кілограмів. В її серці перемішалися почуття: з одного боку, спалахнула ніжна туга за ним, з іншого — гіркота та співчуття до чоловіка та всіх наших захисників, які опинилися перед необхідністю боронити рідну землю.

Дивитися повну історію Альони Омаргалієвої можна за посиланням: http://bit.ly/40u22gM

Наразі Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова акумулював понад 130 тисяч свідчень мирних громадян, що постраждали внаслідок війни Росії проти України. Це найбільша світова збірка свідчень цивільних людей, які пережили конфлікт.

Кожен охочий може поділитися своєю історією на порталі Музею за адресою https://civilvoicesmuseum.org/ або звернутися за безкоштовною гарячою лінією: 0800 50 90 01.

Поділіться цією новиною, щоб підтримати мирних людей, що пережили війну.

Автор

  • Христина Левченко

    Міська репортерша. У центрі її уваги — життя столиці, інфраструктура, влада і люди.
    Гасло: «Київ змінюється щодня. Я — фіксую кожну мить».

різне

Залишити коментар