Нещодавно три українські компанії, що спеціалізуються на розробці та виробництві оборонних технологій — Ukrspecsystems, Airlogix і TAF Drones — увійшли до престижного рейтингу сотні найкращих світових виробників дронів. Цей список склало авторитетне видання The Defense Spot, яке охоплює компанії, що створюють безпілотні літальні апарати, а також наземні і морські дрони.
У рейтингу виробників дронів компанія TAF Drones посіла почесне 22-ге місце. На сьогоднішній день її виробничі потужності сягають 60 000 дронів щомісяця, а загальний прибуток компанії у 2024 році перевищив символічну межу в 1 мільярд доларів США. Протягом поточного року TAF Drones розпочала трансформацію бізнес-моделі: від масового випуску доступних FPV-дронів компанія рухається у напрямку розробки інноваційних технологічних рішень, зокрема:
- модулів Last Mile;
- систем машинного зору;
- радіоелектронних модулів, стійких до радіоелектронної боротьби (РЕБ);
- дронів-камікадзе.
Наразі компанія оголосила три відкриті вакансії:
- Senior/Middle embedded інженер у напрямі радіозв’язку;
- фінансовий аналітик;
- технічний рекрутер.
Посади в компанії поділяють на два типи:
- «стандартні» — ті, що розміщуються на публічних job-платформах;
- «регулярні» — позиції, на які кандидат звертається до відділу кадрів самостійно з чітким бажанням приєднатися до компанії.
У TAF Drones підкреслюють, що шукають не просто кандидатів із відповідним записом у резюме, а людей, здатних ефективно вирішувати поставлені завдання. За словами представників компанії, досвід роботи у геймдева або складних IoT-проєктах може стати відмінним трампліном до сфери робототехніки чи сформувати вагоме резюме.
Інша українська компанія — Ukrspecsystems — посіла 65-те місце в цьому рейтингу. Підприємство працює з 2014 року і спочатку утворилось як обʼєднання волонтерів у відповідь на початок бойових дій на Донбасі.
Зараз Ukrspecsystems спеціалізується на виробництві безпілотних апаратів, авіаційних систем і супутньої електроніки. Серед найбільш відомих їхніх розробок — розвідувальні дрони SHARK, SHARK-M і MINI SHARK.
З 2022 року в компанії значно збільшили чисельність розробників, найнявши кілька десятків спеціалістів. На сьогодні Ukrspecsystems відкрила набір на такі посади:
- Embedded Developer (MCU);
- Embedded Developer (Linux);
- C# Developer;
- Hardware Engineer;
- Technical Writer;
- Data Annotator.
В Ukrspecsystems наголошують, що досвід у оборонній сфері — це радше додаткова перевага, аніж обов’язкова вимога. Для деяких вакансій кандидат має відповідати технічному профілю, який шукає команда (наприклад, володіти мовою C для embedded-розробки). Водночас розробник, навіть із базовим розумінням C/C++, може приєднатися до колективу, навіть якщо раніше в основному працював з іншими мовами програмування.