Минулої доби, 17 липня, на фронті було зафіксовано 180 бойових зіткнень між Силами оборони України та російськими загарбниками, причому третина з них припала на Покровський напрямок.
Згідно з повідомленням Генерального штабу Збройних сил України на сторінці у Фейсбуці станом на 8:00 п’ятниці, 18 липня, російські війська нанесли удари по позиціях українських підрозділів та населених пунктах:
- один ракетний,
- 72 авіаційні удари,
зокрема застосували дві ракети та скинули 137 керованих авіаційних бомб.
Крім цього, ворог здійснив 5892 обстріли, з яких 95 були проведені із реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), а також задіяв для ураження 3442 дрони-камікадзе.
Авіаційні удари було зафіксовано по районах населених пунктів:
- Окіп, Борщова, Вовчанськ, Чугунівка Харківської області;
- Білогір’я, Степногірськ Запорізької області;
- Ольгівка Херсонської області.
Авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили:
- два райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки,
- пункт управління БПЛА,
- засіб протиповітряної оборони,
- артилерійську систему,
- а також іншу важливу ціль російських окупантів.
На окремих напрямках бойова активність мала наступний вигляд:
-
Північно-Слобожанський та Курський напрямки:
- Зафіксовано 21 бойове зіткнення.
- Ворог завдав 18 авіаударів, скинувши 29 керованих авіабомб.
- Здійснено 356 обстрілів, у тому числі шість – із РСЗВ.
-
Південно-Слобожанський напрямок:
- Відбито 10 ворожих атак у районах Вовчанська, Зеленого та Стариці.
-
Куп’янський напрямок:
- Зафіксовано чотири атаки ворога.
- Сили оборони відбивали штурмові дії в районах Куп’янська, Зеленого Гаю, Нової Кругляківки та напрямку Піщаного.
-
Лиманський напрямок:
- Ворог атакував 30 разів, намагаючись просунутися поблизу населених пунктів Новоєгорівка, Греківка, Карпівка, Зелена Долина, Колодязі, Серебрянка, а також у напрямках Нового Миру, Корового Яру, Середнього, Торського та Шандриголового.
-
Сіверський напрямок:
- Захисники України відбили шість штурмів ворога в районах Григорівки та Виїмки.
-
Краматорський напрямок:
- Зафіксовано 13 боєзіткнень у районах Часового Яру, Ступочок, Оріхово-Василівки, Білої Гори та Предтечиного.
-
Торецький напрямок:
- Ворог здійснив дев’ять атак поблизу Щербинівки, Олександро-Калинового, Петрівки, Русиного Яру, а також у напрямках Плещіївки та Катеринівки.
-
Покровський напрямок:
- Сили оборони зупинили 61 спробу штурму в районах Полтавки, Попова Яра, Родинського, Новоторецького, Миролюбівки, Новоекономічного, Лисівки, Новоукраїнки, Звірового, Удачного, Муравки, Олексіївки, Дачного, а також у напрямках Покровська, Мирнограда, Володимирівки та Новопавлівки.
-
Новопавлівський напрямок:
- Відбито 17 спроб ворога прорвати оборону у районах Піддубного, Зірки, Темирівки, Мирного, Воскресенки, Вільного Поля, Шевченка та Зеленого Поля.
-
Оріхівський напрямок:
- Відбито один штурм поблизу Малої Токмачки.
-
Гуляйпільський та Придніпровський напрямки:
- Ворог не проводив наступальних дій.
- Волинський і Поліський напрямки:
- Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
За даними Укрінформу, загальні бойові втрати російських військ у війні проти України з 24 лютого 2022 року по 18 липня 2025 року становлять близько 1 039 830 осіб, з них 1180 – за минулу добу.
Фото: 4 окрема танкова бригада