Військовослужбовці Збройних сил Таїланду спрямовуються до прикордонної смуги.
У четвер, 24 липня, на кордоні між Таїландом і Камбоджею сталися бойові зіткнення між армійськими підрозділами. Загострення конфлікту, що пов’язаний зі спірними територіями та взаємними обстрілами, призвело до авіаударів з боку Таїланду по військових об’єктах Камбоджі. За повідомленнями телеканалу CNN і британського видання The Guardian, внаслідок інциденту є загиблі.
Підвищення напруги на кордоні відбулося на фоні інциденту, коли тайський військовослужбовець, що несли службу на межі держав, зазнав тяжких травм через підрив на міні — у результаті він втратив ногу. Цей випадок негативно вплинув на дипломатичні відносини між двома країнами. У травні попередній конфлікт між військовими обома сторонами тривав нетривалий час і закінчився обстрілами на спірній території, де загинув камбоджійський боєць.
Бойові дії розпочалися вранці 24 липня між військовими обох країн, які звинувачують один одного у провокуванні стрілянини. Після цього уряд Таїланду оголосив про закриття кордону з Камбоджею.
Зазначимо, що зіткнення сталися в безпосередній близькості від кхмерського індуїстського храму Та Муен Тхом — стародавньої споруди, розташованої в прикордонній зоні, що знаходиться під питанням. Судячи з опублікованих відеоматеріалів у соціальних мережах, у цій території лунали артилерійські обстріли за участю військових.
Пізніше влада Таїланду підтвердила проведення авіаударів у прикордонному регіоні Камбоджі. За офіційними даними, за допомогою винищувача F-16 було знищено військову ціль супротивника.
Станом на 13:00 24 липня повідомляється про жертви серед цивільного населення Таїланду — місцева адміністрація інформує про щонайменше 11 загиблих мешканців прилеглих до кордону сіл. На момент публікації Камбоджа не надавала даних про цивільні втрати. Через загрозу бойових дій влада Таїланду організувала евакуацію приблизно 40 тисяч мирних жителів із 86 сіл поблизу кордону до безпечних районів.
Останні масштабні військові конфлікти на цьому кордоні мали місце в період між 2008 та 2011 роками, коли в результаті боїв і артилерійських обстрілів загинуло не менше 34 осіб.
Також нагадаємо, що на початку квітня виник новий загострений конфлікт між Індією та Пакистаном. Супротивники взаємно звинувачували один одного у провокаціях і вели вогонь по прикордонних територіях. Ескалація відбулася після нападу бойовиків на туристичні групи в індійському регіоні Джамму та Кашмір, унаслідок чого загинуло 26 осіб, серед яких більшість були громадянами Індії.
Ввечері 6 травня збройні сили Індії офіційно розпочали операцію під кодовою назвою «Сіндур», завдавши ударів по дев’яти військових об’єктах у Пакистані. У ніч на 10 травня Пакистан оголосив про початок власної військової операції «Баньян Аль-Марсус», однак того ж дня за посередництва Сполучених Штатів було досягнуто домовленості про припинення вогню. З огляду на цю домовленість Пакистан висунув кандидатуру американського президента Дональда Трампа на здобуття Нобелівської премії миру.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для повідомлення.